500 plus to nie wszystko. Rząd szykuje kolejne ulgi dla rodzin

500 plus to nie wszystko. Rząd szykuje kolejne ulgi dla rodzin

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne w 2015 roku, a jednym z elementów kampanii wyborczej było wprowadzenie programu 500 plus. Ten cieszy się sporą popularnością wśród Polaków, zwłaszcza że korzystać z niego może każdy rodzic bez względu na liczbę dzieci i osiągane dochody.

W założeniu rządzących program 500 plus miał poprawić współczynnik dzietności wśród Polaków. Tak się jednak nie stało i wciąż według danych GUS więcej jest w naszym kraju zgonów niż narodzin. Dlatego rząd myśli nad kolejnym wsparciem dla rodzin. Marlena Maląg podczas konferencji z ministrami państw V4 powiedziała, że premier Mateusz Morawiecki już wkrótce przedstawi nowe rozwiązania w kwestii podatkowej dla rodzin.

Na czym miałaby polegać nowa ulga dla rodzin? - Już w niedługim czasie pan premier Mateusz Morawiecki będzie w polityce podatkowej skierowanej dla rodzin ogłaszał nowe, korzystniejsze rozwiązania. Chcemy zachęcać młodych ludzi do zakładania rodzin - powiedziała Marlena Maląg, która jest ministrem rodziny i polityki społecznej.

Ponad tydzień temu szefowa ministerstwa rodziny i polityki społecznej zapewniła, że programy społeczne rządu nie są zagrożone. Stwierdziła wówczas, że również sytuacja na rynku pracy jest pod kontrolą.

Niepokojący sondaż dla PiS. Magdalena Sroka komentuje