Aleksander Kwaśniewski ostrzega. "Zamrożenie środków"

Aleksander Kwaśniewski ostrzega. "Zamrożenie środków"

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski ostrzega, że podczas wtorkowej debaty szef polskiego rządu nie przekonał nikogo w UE, więc środki unijne są zagrożone. Zaapelował, aby nie bagatelizować tego zagrożenia.

Aleksander Kwaśniewski: może się zdarzyć zamrożenie środków
Aleksander Kwaśniewski: może się zdarzyć zamrożenie środków Źródło: PAP, fot: Albert Zawada
d22d7l6

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział w TVN24, że "polski premier był osamotniony". - Nie sądzę, że Mateusz Morawiecki kogoś przekonał. W wystąpieniu nie było żadnej oferty - stwierdził Kwaśniewski.

Aleksander Kwaśniewski: może się zdarzyć zamrożenie środków

- Temu rządowi brakuje polityki wobec Unii. Tracimy wiarygodność w UE, a za tym może pójść decyzja w sprawie środków - ostrzegał Kwaśniewski. Przypomniał też, że niebawem odbędzie się spotkanie premierów państw członkowskich UE, a "tam dyskusja będzie już poważna".

d22d7l6

Zobacz też: KE ostrzega Polskę. Reakcja europosłanki PiS

- Myślę, że może się zdarzyć zamrożenie środków do czasu reakcji Polski - ocenił w rozmowie z Konrtadem Piaseckim były prezydent. - Bagatelizowanie tego zagrożenia nie jest właściwe - mówił Kwaśniewski w TVN24.

- W Polsce do głosu dopuszczono antyunijnych ekstremistów, a to z kolei uruchomiło ekstremistów z drugiej strony. W takiej sytuacji może się zdarzyć, że nie będziemy myśleć racjonalnie - przedstrzegał.

d22d7l6

Kwaśniewski podkreślił również, że "droga do zwiększania integracji unijnej w części zagadnień, w tym bezpieczeństwa i finansów, ma głęboki sens".

- UE, jakiej chce teraz obóz rządzący, już była i teraz sobie już nie poradzi - mówił.

Pytany o kryzys migracyjny były prezydent odpowiedział, że "granicę trzeba chronić, ale nic nas nie zwalnia od działalności humanitarnej". Dodał, że w rejon granicy z Białorusią władze powinny dopuścić dziennikarzy i przedstawicieli Frontexu.

d22d7l6

Bądź z nami na bieżąco

d22d7l6
d22d7l6