"Doszło do napadu na kilkunastoletnią dziewczynę". Blokują drogi, przeczesują lasy, szukają 30-latka

"Doszło do napadu na kilkunastoletnią dziewczynę". Blokują drogi, przeczesują lasy, szukają 30-latka

Policjanci wszystkich pionów, psy tropiące i śmigłowiec. W województwie pomorskim trwają szeroko zakrojone poszukiwania 30-latka. Ma to związek z napadem na kilkunastoletnią dziewczynę. - Z relacji świadków wynika, że mężczyzna miał na sobie spodnie typu moro, zabandażowaną lub włożoną w gips rękę - opisują funkcjonariusze.

Zgłoszenie o napadzie na kilkunastoletnią dziewczynę policjanci otrzymali w środę w godzinach popołudniowych. Od razu zaczęli wyjaśniać okoliczności zdarzenia. - Przeglądali i zabezpieczali zapisy z kamer monitoringów, na jednym z nich znaleźli samochód, którym najprawdopodobniej poruszał się podejrzewany około 30-letni mężczyzna o ciemnych, krótkich włosach - przekazał podinsp. Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Dodał, że z relacji świadków wynika, że poszukiwany miał na sobie spodnie typu moro, zabandażowaną lub włożoną w gips rękę.

- Oficer dyżurny zdecydował o wojewódzkich działaniach blokadowych, do których zaangażowano policjantów wszystkich pionów. Policjanci ustalili już tożsamość poszukiwanego mężczyzny. Kilkudziesięciu policjantów sprawdza nadal wytypowane obszary. W poszukiwaniach biorą również udział policjanci z psami tropiącymi oraz policyjny śmigłowiec, który sprawdza teren - dodaje Stęplewski.

Policja prosi o pomoc

Poszukiwania trwają w całym województwie pomorskim. Z uwagi na dobro prowadzonych czynności policja nie udziela na razie więcej informacji.

- Jednocześnie zwracamy się do osób, które znają tego mężczyznę, mają wiedzę na temat tego zdarzenia, lub mają informacje na temat jego  miejsca pobytu o kontakt z policjantami. Z naszej strony zapewniamy anonimowość oraz to, że każda przekazana informacja zostanie przez nas sprawdzona - apeluje Stęplewski.

Poszukiwania na PomorzuŻuławy TV

Źródło zdjęcia głównego: Żuławy TV