Druga tura rozmów Ukraina-Rosja. Delegacje zasiadły do stołu

Druga tura rozmów Ukraina-Rosja. Delegacje zasiadły do stołu

Delegacje Ukrainy i Rosji zasiadły do rozmów. Spotkanie odbywa się na Białorusi, w Puszczy Białowieskiej. Pierwsza tura rozmów odbyła się w poniedziałek, 28 lutego.

Doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak około godziny 16 opublikował na Twitterze zdjęcie, na którym widać, jak przedstawiciele obu delegacji usiedli do stołu negocjacyjnego.

Jak napisał, wśród "kluczowych kwestii", ktore mają być omawiane, jest natychmiastowe zawieszenie broni i tworzenie korytarzy humanitarnych do ewakuacji ludności cywilnej ze zniszczonych lub stale ostrzeliwanych wiosek i miast.

Wcześniej, przed godziną 13, Podolak opublikował na Twitterze zdjęcie z helikoptera, którym udawał się na rozmowy.

Czytaj relację tvn24.pl:

Składy delegacji

Według wcześniejszych zapowiedzi, ze strony ukraińskiej w rozmowach mieli brać udział minister obrony Ołeksij Reznikow, wiceminister spraw zagranicznych Mykoła Toczycki i Andrij Kostin, który reprezentował Ukrainę w rozmowach w sprawie uregulowania sytuacji w Donbasie oraz parlamentarzysta Rustem Umerow.

Rosja - zgodnie z zapowiedziami - miała wysłać na rozmowy wiceszefa ministerstwa spraw zagranicznych Andrieja Rudenkę, ambasadora na Białorusi Borysa Gryzłowa, deputowanego Leonida Słuckiego i wiceministra obrony Aleksandra Fomina. Na czele delegacji ma stać doradca prezydenta Rosji Władimir Medinski.

odbyła się w poniedziałek, 28 lutego nad rzeką Prypeć na Białorusi, w pobliżu granicy z Ukrainą.

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Podolyak_M/twitter