Iga Świątek wystąpi w WTA Finals. Ashleigh Barty zrezygnowała z udziału

Iga Świątek wystąpi w WTA Finals. Ashleigh Barty zrezygnowała z udziału

20-latka w najnowszym, poniedziałkowym zestawieniu rankingu WTA race, decydującego o prawie udziału w turnieju w Guadalajarze zajmowała piąte miejsce i choć awans do turnieju Finals uzyskuje osiem czołowych tenisistek, musiała nerwowo zerkać za siebie. Miała bowiem bardzo małą przewagę nad czyhającymi za plecami Marią Sakkari, Garbine Muguruzą, Paulą Badosą i Ons Jabeur.

Wszystkie wymienione zawodniczki grały lub będą grać w turniejach, podczas, gdy Polka - nie. To oznaczało, że w przypadku udanych występów mogły ją wyprzedzić. I tak się w przypadku niektórych stało - w wirtualnym zestawieniu przegoniła ją, dzięki dobrej grze w Moskwie Greczynka, Maria Sakkari.

Okazuje się jednak, że Świątek nie będzie dłużej musiała śledzić poczynań przeciwniczek w napięciu. Sezon przedwcześnie zakończyła bowiem liderka rankingu WTA, Ashleigh Barty, która była już pewna miejsca w WTA Finals. To oznacza, że pewna gry stała się Iga Świątek, dla której będzie to debiut w imprezie.Tenisitki pewne występu w turnieju WTA Finals w Guadalajarze (10-17 listopada):- Aryna Sabalenka,
- Barbora Krejcikova,
- Karolina Pliskova,
- Iga Świątek,
- Maria Sakkari,
- Garbine MuguruzaTC