Incydent w Berlinie. Podpalono auto polskiej ambasady

Incydent w Berlinie. Podpalono auto polskiej ambasady

W Berlinie podpalono samochód na numerach dyplomatycznych należący do ambasady Polski.

Berlin. Podpalono samochód ambasady Polski

Jak informuje portal wpolityce.pl, do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek 23 lutego. Informację o podpaleniu samochodu należącego do ambasady Polski potwierdził jeden z pracowników placówki.

- Dziś o 3-ciej w nocy nieznani sprawcy podpalili stojący przy ulicy samochód na numerach dyplomatycznych, należący do pracownika naszej ambasady - przekazał urzędnik.

Najnowszy sondaż dla WP. Komentarz Bartosza Arłukowicza

Jak dodał, podpalony samochód doszczętnie spłonął. Z przekazanych przez pracownika ambasady Polski w Berlinie wynika, że w pobliżu stały też inne pojazdy należące do placówki, jednak uszkodzony został tylko jeden samochód.

Berlin. Spłonęło auto ambasady Polski. "Ciężko to uznać za zwykłą sprawę"

O sprawie poinformował też dziennikarz Cezary Gmyz. "Dziś w nocy w Berlinie w pobliżu ambasady RP podopalano samochód na polskich blachach dyplomatycznych. Samochody w Berlinie płoną często, ale nie w tej okolicy. Ciężko więc uznać to za zwykłą sprawę" - ocenił na Twitterze.

Na ten moment nie wiadomo, czy ambasada Polski zgłosiła sprawę do służb bezpieczeństwa w Berlinie. Nie ma też informacji o tym, czy w sprawie podpalenia samochodu zatrzymano jakieś osoby.