Koronawirus. Przetestowano nauczycieli przedszkoli. Są wyniki

Koronawirus. Przetestowano nauczycieli przedszkoli. Są wyniki

Ogólnopolska akcja testowania nauczycieli na obecność koronawirusa rozpoczęła się 7 lutego. Badaniami objęci zostali wówczas nauczyciele klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych. Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki można przeczytać, że byli oni już wcześniej testowani w ramach powrotu do szkół po feriach zimowych i otrzymali wynik negatywny, jednak teraz wyrazili chęć przeprowadzenia ponownego testu.

"Wymazy pobrano wtedy od blisko 25 tys. osób (24 969). Pozytywny test na obecność koronawirusa dotyczył 490 osób, tj. 2 proc. wszystkich wyników badań" - poinformowano w komunikacie.

Od 14 do 19 lutego trwało natomiast testowanie nauczycieli pracujących w przedszkolach. Do grupy zaliczono również pomoc nauczyciela i wychowawcy. Wymazy pobrano łącznie od 14 311 osób. Pozytywny test na otrzymało 415 nauczycieli, tj. 2,9 proc. wszystkich wyników badań.

Koronawirus. Przetestowano pracowników przedszkoli

Z danych wynika więc, że pracownicy przedszkoli częściej ulegają zakażeniu niż nauczyciele zatrudnieni w klasach I-III.

"Badania przesiewowe nauczycieli miały służyć określeniu skali ewentualnych zakażeń, a ich analiza pomoże w dalszym planowaniu działań zwiększających poziom bezpieczeństwa w przedszkolach i szkołach" - przekazało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Zobacz też: Podatek od mediów. Władysław Kosiniak-Kamysz składa deklarację