Krystyna Loska w złym stanie? Legendarna prezenterka zabrała głos

Krystyna Loska w złym stanie? Legendarna prezenterka zabrała głos

85 lat skończyła 25 lipca 2022 roku. Swoją karierę zaczęła na początku lat 60., to właśnie wtedy zyskała sympatię i uznanie widzów. Przez większość swojej kariery pracowała jako konferansjerka oraz prezenterka. Jako spikerka mogła pochwalić się umiejętnością przedstawienia z pamięci programu na cały dzień.

Los nie był jednak dla łaskawy. Ta wielka gwiazda sześć lat temu straciła ukochanego męża. Po tym smutnym wydarzeniu przeszła zawał.

Niedawno w mediach zrobiło się głośno o Krystynie Losce przez jej głodową emeryturę. Okazuje się, że gwiazda otrzymuje tylko 1500 złotych miesięcznie. Nie starcza jej więc na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Na szczęście 85-letnia gwiazda może liczyć na zięcia oraz ukochaną córkę.

W sieci pojawiły się również spekulacje na temat coraz gorszego stanu zdrowia gwiazdy. Okazuje się jednak, że nie czuje się źle. Po przebytym zawale doszła już do siebie i teraz stara się wrócić do normalnego funkcjonowania. W jednym z wywiadów udzielonych dwutygodnikowi "Show" zdradziła, jak się czuje.

"Wbrew temu, co piszą, jestem w dobre formie. To jednak przykre uczucie, gdy zerkam na gazetę i czytam, że jestem ciężko chora. A ludzie stojący wokół mnie dziwią się, że ja z nimi stoję i rozmawiam. Na szczęście czuję się znakomicie, to dla mnie najważniejsze i bardzo mnie cieszy" - wyjawiła Loska w rozmowie z "Show".

Krystyna Loska urodziła się 25 lipca 1937 roku w Tychach. Ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

W młodości uczęszczała w Katowicach na aktorskie kursy przygotowawcze prowadzone przez Gustawa Holoubka. Po zdaniu egzaminów wstępnych studiowała na wydziale aktorskim szkoły teatralnej w Krakowie, ale przerwała studia po drugim roku, ponieważ zaszła w ciążę. Kilka lat po urodzeniu córki zdała egzamin eksternistyczny.

Na początku lat 60. prowadziła młodzieżową audycję społeczno-rozrywkową. Rozpoczęła pracę w TVP Katowice. Początkowo była lektorką filmów, a w czerwcu 1962 roku zadebiutowała jako spikerka.

Po 10 latach pracy w Katowicach wraz z mężem przeniosła się do Warszawy. Prowadziła festiwale m.in. w Sopocie i Opolu. Była konferansjerką na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Na emeryturę przeszła po 33 latach pracy, w 1994 roku.

Była żoną Henryka Loski, działacza piłkarskiego. Ich córką jest prezenterka telewizyjna .

Zobacz także: