Kukiz uderza w TVN i opozycję. Padły ostre słowa w programie

Kukiz uderza w TVN i opozycję. Padły ostre słowa w programie

- To było nakręcone przez tzw. wolne media - powiedział Paweł Kukiz, komentując burzę wokół niego po głosowaniu ws. Lex TVN. Przypomniał, że w swoim programie wyborczym miał dekoncentrację kapitału w mediach.

Paweł Kukiz
Paweł Kukiz Źródło: Maciej Luczniewski/REPORTER
d4dzt0g

11 sierpnia posłowie zajmowali się nowelizacją ustawy medialnej - . Na początku PiS przegrał głosowanie, co oznaczało odroczenie sprawy do września. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zdecydowała więc o powtórzeniu.

Po , zarządzonego przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek na Pawła Kukiza wylała się fala krytyki. To dzięki trzem posłom Kukiz'15 PiS wygrał, co umożliwiło późniejsze przegłosowanie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, tzw. lex TVN.

- Głosowaliśmy też za poprawką Konfederacji, która odpolityczniała telewizję publiczną. Bez naszych głosów ta poprawka by nie przeszła. W jej myśl to nie Rada Mediów Narodowych wskazywałaby prezesa TVP, ale Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - powiedział Paweł Kukiz w Polsat News. Podkreślił, że i TVP, i TVN są w sposób nadmierny upolitycznione. - To inny rodzaj propagandy, ale jedne i drugie media stoją po stronie partii politycznych - dodał.

d4dzt0g

- Nie mam do nich pretensji, jakiejś szczególnej wiedzy o ustroju nie posiadają. Są skupieniu na graniu. Trudno się dziwić, żeby gryźli rękę, która ich karmi - skomentował krytyczne komentarze na swój temat z branży rozrywkowej.

Paweł Kukiz tłumaczy

- Cały czas współpracuję z obywatelami, nawet jeśli niektórzy obywatele tego nie rozumieją. Realizuję program z 2015 roku. W swoim programie wyborczym pięć lat temu już miałem dekoncentrację kapitału w mediach - tłumaczył.

- To pierwsza okazja do realizacji postulatów zmieniających charakter państwa polskiego - przekonywał.

- Ubolewam, że opozycja, zamiast przedstawić propozycje, od nich zaczął się cały hejt, brutalny atak - powiedział Kukiz. Dodał, że Borys Budka mówi nieprawdę, że są z Kukizem prowadzone rozmowy. - Co to za jakość polityki, że Budka na Twitterze komunikuje się z osobą mogącą zdecydować, w jaką stronę pójdzie Polska? - stwierdził. - Reasumpcja pokazała, że trzech posłów może przechylić szalę - zauważył.

d4dzt0g

Kukiz: Budka mówi nieprawdę

Kukiz mówił, że od 2015 r. rozmawia z Borysem Budką, Grzegorzem Schetyną i innymi politykami PO. Ujawnił także, że napisał do Budki smsa. - Zapytałem, czy w planie ideowym PO wraca do JOW-ów i referendów. Na tę wiadomość nie otrzymałem odpowiedzi - mówił w "Wydarzeniach".

Zapewnił, że tylko PiS realizuje postulaty Kukiz'15. - Nie przyjąłem żadnej funkcji, żadnego stanowiska, a media piszą, że Kukiz został kupiony. Potem mówią, że Kukiz jest frajerem, bo niczego nie wziął - wylicza.

Uderzył w TVN24. - Wskażcie mi, za co się "sprzedałem", ja albo moi współpracownicy, wskażcie jedno stanowisko od 2015 roku. Przepraszam za emocje, ale robią ze mnie złodzieja - mówił Paweł Kukiz. - To nie są żadne wolne media, to są wolne żarty - podsumował.

Ultimatum Kukiza. Jest komentarz z opozycji

d4dzt0g

Bądź z nami na bieżąco

d4dzt0g
d4dzt0g