Legnica. 70-latka zginęła po zderzeniu z jadącym pociągiem. "Wjechała na przejazd, gdy opuszczały się rogatki"

Legnica. 70-latka zginęła po zderzeniu z jadącym pociągiem.  "Wjechała na przejazd, gdy opuszczały się rogatki"

Na strzeżonym przejeździe kolejowym w Legnicy (Dolnośląskie) samochód osobowy zderzył się z pociągiem. Jak informują służby, kierująca volkswagenem 70-letnia kobieta zginęła na miejscu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta na przejazd kolejowy wjechała w momencie, gdy opuszczane były rogatki.

Do wypadku doszło w piątek (3 grudnia) po godzinie 6 na przejeździe kolejowym na ulicy Bobrowej w Legnicy. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej, policję oraz pogotowie ratunkowe.

- W wyniku zderzenia z pociągiem, samochód osobowy został wyrzucony na nasyp kolejowy w odległości około 15 metrów od drogi. Działania zastępów polegały na wydobyciu osoby poszkodowanej oraz udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. W wyniku odniesionych obrażeń osoba kierująca pojazdem osobowym poniosła śmierć na miejscu - informują strażacy z Legnicy.

Auto zostało wyrzucone kilkanaście metrów od drogiKM PSP Legnica

Rogatki już się opuszczały

- 70-letnia kobieta wjechała na strzeżony przejazd kolejowy w momencie, kiedy opuszczały się rogatki - informuje Anna Grześków z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy

Funkcjonariusze będą dalej ustalać okoliczności zdarzenia.

Auto zderzyło się z pociągiem Kolei Dolnośląskich jadącym ze Zgorzelca do Wrocławia. Od rana na tej trasie kolejowej występują spore opóźnienia.

Kierująca volkswagenem zginęła na miejscuKM PSP Legnica

Źródło zdjęcia głównego: KM PSP Legnica