Najlepsze polskie seriale 2021 roku

Najlepsze polskie seriale 2021 roku

. Zabawa była otwarta. Nikomu nie narzucaliśmy tytułów. Mieli wskazać siedem seriali, które zrobiły na nich wrażenie, a swój wybór krótko uzasadnić. Ważna była oczywiście kolejność. Serial z miejsca pierwszego otrzymywał siedem punktów, ten z miejsca drugiego - sześć, a wskazany na siódmym miejscu - tylko jeden punkt.

Gdyby jurorzy byli zgodni, zwycięski serial mógłby liczyć maksymalnie na 42 punkty. Ten, który wygrał w naszej zabawie, ma ich 30. W sumie nasi serialowi eksperci wskazali 14 tytułów. Na końcu artykułu znajdziecie topowe siódemki zaproszonych przez nas dziennikarzy. Poniżej zaprezentujemy jednak tylko siedem seriali, które zdobyły najwięcej głosów. Wśród dziennikarzy jest tylko jedna osoba, której wszystkie siedem tytułów jednocześnie znalazło się w naszym zestawieniu najlepszych polskich seriali 2021 roku.

Przedstawiamy naszych jurorów (kolejność alfabetyczna):
* Łukasz Adamski - krytyk filmowy i publicysta, współpracujący z różnymi redakcjami,
* Justyna Bryczkowska - dziennikarka działu Kultura w portalu Gazeta.pl, prowadzi tam "POPkulturę",
* Radosław Czyż - dziennikarz "Gazety Telewizyjnej" w "Gazecie Wyborczej",
* Dawid Muszyński - redaktor naczelny portalu naEKRANIE.pl,
* Zuzanna Piechowicz - dziennikarka radia TOK FM, prowadząca audycję i podcast "Szkoda czasu na złe seriale",
* Marta Wawrzyn - założycielka i redaktorka naczelna serwisu Serialowa.pl.

Zaczynamy!

Miejsce 7. "Planeta singli. Osiem historii" - 11 punktów

Justyna Bryczkowska postawiła w tym roku na ten serial i przyznała mu najwięcej, bo siedem punktów. Dlaczego tak ceni tegoroczną produkcję ? - Bo to inteligentny, zabawny, mądry, zróżnicowany, niebanalny nawet i zrealizowany z imponującą dbałością serial. Każdy odcinek zabiera widza w nową podróż i przedstawia bohaterów, których chce się poznać, którym się kibicuje, z którymi w dodatku można się utożsamić. Doskonale pojęta rozrywka, która daje coś więcej niż okazję do śmiechu i relaksu. Świetnie dobrana obsada i pięknie wyciągnięte świeże talenty. Jakość sama w sobie - mówi Justyna Bryczkowska.

Skoro mowa o obsadzie, to w rolach głównych można zobaczyć tam m.in. Izabelę Kunę, Bartłomieja Topę, Rafała Królikowskiego, Andrzeja Konopkę czy Piotra Witkowskiego.