Serie A. Christian Eriksen nie będzie mógł grać we Włoszech

Serie A. Christian Eriksen nie będzie mógł grać we Włoszech

Nie wiadomo jeszcze, czy Christian Eriksen po dramatycznych wydarzeniach Euro 2020 będzie chciał ryzykować i kontynuować swoją karierę piłkarską. Pewne jest jednak, że nie zagra już w lidze włoskiej.Tuż po wszczepieniu mu defibrylatora, włoska "La Gazzetta dello Sport" informowała, że przepisy najprawdopodobniej nie pozwolą zawodnikowi na dalszą grę w Serie A. I to mimo ważnego kontraktu z Interem Mediolan.

Teraz doniesienia te potwierdza Francesco Braconaro, będący członkiem Technicznego Komitetu Naukowego przy Włoskiej Federacji Piłkarskiej.

- Eriksen nie może otrzymać zielonego światła na grę we Włoszech. Dopiero w przypadku usunięcia defibrylatora, co potwierdzi, że problem został zażegnany, będzie mógł wrócić do gry dla Interu - powiedział Braconaro w audycji "Radio Kiss Kiss".

Przypomnijmy, że wszczepienie defibrylatora było konieczne po tym, jak Eriksen zasłabł podczas meczu Dania - Finlandia podczas niedawnych mistrzostw Europy.

Gdzie i kiedy oglądać Polaków w Tokio - 

Rozgrywający reprezentacji Danii pod koniec pierwszej połowy przewrócił się bez kontaktu z rywalem. Sytuacja od początku wyglądała bardzo źle. Eriksen nie dawał znaku życia, doznał ataku serca. Pomocnik natychmiast został otoczony przez kolegów z drużyny, a służby medyczne rozpoczęły resuscytacje.Po kilku minutach piłkarzowi udało się przywrócić funkcje życiowe. Prosto z boiska został przewieziony do szpitala w Kopenhadze.

WG