W Żorach otwarto 50. kino sieci Helios. W sumie oferuje 700 miejsc w czterech salach

W Żorach otwarto 50. kino sieci Helios. W sumie oferuje 700 miejsc w czterech salach

Multipleks otwarto w żorskiej Galerii Wiślanka. W Heliosie zamontowano projektory Christie, system dźwiękowy Dolby Digital 5.1 oraz technologię DepthQ 3D. Niestandardowe okulary 3D po zakupie każdy z widzów będzie mógł wziąć do domu i korzystać z nich przy następnych wizytach w kinie.  

W czterech salach znajduje się w blisko 700 miejsc - zarówno pojedynczych foteli, jak i podwójnych kanap w ostatnich rzędach, charakterystycznych dla kin Helios, a także miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Działa też Helios Café i kinowy bar.

Celebracja otwarcia multipleksu potrwa w Żorach do niedzieli. W ramach tego w sobotę ogólnopolska sieć pizzerii Gruby Benek będzie w wybranych godzinach bezpłatnie częstowała gości gorącą pizzą, a podczas całego weekendu przeprowadzane będą filmowe quizy z Kołem Fortuny. Helios organizuje także konkursy z nagrodami. Widzowie mogą wygrać między innymi podwójne zaproszenia na przedpremierowy seans polskiego filmu obyczajowego „Polot", elektryczne hulajnogi czy zestawy kinomana.

Agora podkreśla, że otwarcie kina dokonuje się z zachowaniem wyjątkowych procedur sanitarnych i z pomocą odpowiednio przeszkolonego personelu. Helios starannie przygotował żorski obiekt, zgodnie z wszelkimi wymogami ogłoszonymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

50 kin w sieci Helios

dysponuje obecnie 50 kinami, mającymi łącznie 281 ekranów i niemal 53 tysiące miejsc. Spółka skupia swoją działalność zarówno w miastach małej i średniej wielkości, jak i w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.