Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen. Pożegnanie Łukasza Piszczka. Trwa mecz

Nadchodzi wzruszający moment, w którym Łukasz Piszczek żegna się z Borussią Dortmund. W swoim ostatnim meczu w Bundeslidze - i najprawdopodobniej także w profesjonalnej karierze - Polak mierzy się z Bayerem Leverkusen.

Relacja nie odświeża się automatycznie - wciśnij F5

Trener BVB Edin Terzić już na przedmeczowej konferencji prasowej ogłosił, że Piszczek otrzyma szansę na godne pożegnanie się z Borussią Dortmund i pojawi się na boisko w meczu z "Aptekarzami".

Polak wybiegł zresztą na murawę od pierwszej minuty. Sędzia Manuel Grafe rozpoczął spotkanie dokładnie o godz. 15.30.

Bramka! Pierwsza poważna akcja Borussii i piłka ląduje w siatce po strzale Haalanda! 1-0!

Erling Haaland w 5. minucie doskonale uciekł obronie Bayeru i z bliskiej odległości pokonał Lukasza Hradecky'ego, strzelając po ziemi w lewy róg jego bramki.

W 11. minucie swoich sił w polu karnym przeciwnika próbował Nico Schulz. Piłka trafiła pod bramkę Bayeru, ale dortmundczycy nie potrafili wykorzystać okazji.

Nie licząc bramki Haalanda, pierwsze 20 minut meczu upłynęło raczej spokojnie. Bayer nie był w stanie poważnie zagrozić bramce Romana Burkiego i odpowiedzieć golem.W 26. minucie Bellarabi próbował zaskoczyć dortmundczyków mocnym strzałem zza pola karnego, ale strzał zablokował Nico Schulz. Drużyna z leverkusen nie wykorzystała później okazji z rzutu rożnego.

Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen 1-0 (trwa I połowa) TB