Bronisław Komorowski wraca do polityki? Padła deklaracja

Bronisław Komorowski wraca do polityki? Padła deklaracja

Bronisław Komorowski był gościem w "Faktach po Faktach" na antenie TVN24. Podczas rozmowy pojawiła się kwestia budowy nowego ruchu politycznego.

- Jakieś pomysły ze strony PSL-u są. Ja wspieram jeden - uczynienia wokół PSL ruchu, który skupiłby ludzi o poglądach konserwatywnych, jako antidotum dla skrajnego konserwatyzmu PiS. Całe życie byłem konserwatystą, ale liberałem w kwestiach ekonomicznych - powiedział Komorowski.

Jego zdaniem "Platforma Obywatelska była konserwatywno-liberalna, ale teraz skręciła w lewo". Komorowski przyznał, że "nadal lokuje w niej swoje sympatie, jednak chciałby bardzo, by środowisko Kosiniaka-Kamysza utrzymało rolę konserwatywnej kotwicy opozycji demokratycznej".

Poseł odszedł z klubu PiS. Teraz punktuje obóz Kaczyńskiego

- Chętnie będę brał udział w dyskusjach, jaki obrać kierunek. Chadecja w Polsce nie ma tradycji, konserwatyzm kojarzy się - niestety jak wiele innych pojęć - z PiS-em. Trzeba postawić na formację umiaru i rozsądku, na partię centrum. Jestem otwarty na miarę moich możliwości - tłumaczył były prezydent.

- Z największą satysfakcją odnotowuję możliwość współpracy ze środowiskiem Władysława Kosiniaka-Kamysza, mam o nim jak najlepszą opinię. Jestem też otwarty na PO. Można i powinno się szukać różnych możliwości wykorzystania własnego doświadczenia - dodał.

Bronisław Komorowski wraca do polityki. Będzie nowa formuła polityczna?

- Spotkamy się wśród osób, którym bliskie są wartości chadeckie, wspólnota, patriotyzm niewykluczający Unii Europejskiej, a także szacunek dla chrześcijańskiej tradycji - dodał .

Co więcej, były prezydent wraz z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem złożył wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza, co według informacji "Super Expressu", ma być sygnałem zwiastującym powrót Komorowskiego na scenę polityczną.