Bytom. Remont torowiska. Kierowców czekają objazdy

Bytom. Remont torowiska. Kierowców czekają objazdy

Już 1 marca drogowcy zamkną ul. Frycza-Modrzewskiego w Bytomiu na odcinku od ulicy Zabrzańskiej do Włodarczyka. Zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu oraz objazdy. Autobus linii 121 będzie kursował nową trasą.

Zmiany związane są z realizowaną przez Bytom i spółkę Tramwaje Śląskie modernizacją torowiska tramwajowego wzdłuż ulicy Frycza-Modrzewskiego oraz przebudową skrzyżowania z ul. Zabrzańską.

Bytom. Remont torowiska wzdłuż ul. Frycza-Modrzewskiego

Ulica Frycza-Modrzewskiego to jedna z głównych dróg łączących Bytom z Rudą Śląską. Mieszkańcy dzielnicy korzystają z niej codziennie. Przy ulicy Frycza-Modrzewskiego znajdują się także obiekty sportowe, jak stadion piłkarski oraz hala sportowa. Wzdłuż ulicy poprowadzona jest też jedna z najważniejszych linii tramwajowych łączących Bytom z Rudą Śląska oraz Chorzowem.

Miasto wspólnie z rozpoczęły modernizację odcinka około 1,3 kilometra toru tramwajowego pojedynczego wraz z infrastrukturą (słupy i sieć trakcyjna, budowa systemu zdalnego sterowania zwrotnic, modernizacja mostu nad Bytomką oraz budowa nowych platform na przystanku Szombierki Frycza Modrzewskiego). W ramach inwestycji przebudowane zostanie także skrzyżowanie ulic Frycza-Modrzewskiego i Zabrzańskiej aż do ulicy księdza Włodarskiego. Wartość inwestycji to blisko 13,6 miliona złotych.

Nowe obostrzenia. PiS straci. Kto zyska? Jasna odpowiedź