Deportivo Alaves - Real Madryt 1-4 w meczu 20. kolejki Primera Division

Real Madryt robił, co mógł, by zrehabilitować się za porażkę w Pucharze Króla. "Królewscy" wygrali 4-1 z Deportivo Alaves w meczu 20. kolejki Primera Division.

Real Madryt udał się do Alaves bez zakażonego koronawirusem Zinedine'a Zidane'a oraz chcąc zmazać plamę po bolesnej porażce z trzecioligowcem w Pucharze Króla. I zaczął spotkanie mocno "naładowany".

Gospodarze zresztą nie robili "Królewskim" większych problemów, kiedy ci otwierali wynik spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Casemiro skierował piłkę do bramki przy bardzo biernej postawie obrońców.

Real przyspieszył znacznie w końcówce pierwszej połowy. Najpierw fantastyczną "bombą" bramkarza pokonał Karim Benzema, a później na listę strzelców wpisał się Eden Hazard. Belg zdobył bramkę po znakomitej asyście Toniego Kroosa.

Po zmianie stron w grze Deportivo coś ruszyło - na tyle, że w 60. minucie bramkę na 1-3 zdobył Joselu. Do bramki trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Gospodarzom nie udało się jednak złapać kontaktu z Realem. Wkrótce po tej bramce swoje drugie trafienie w meczu zaliczył Karim Benzema."Królewscy" są na drugim miejscu w tabeli Primera Division. Do prowadzącego Atletico Madryt tracą cztery punkty, ale mają aż dwa mecze rozegrane więcej.