Ferie zimowe 2021. Michał Dworczyk: nie możemy ryzykować zdrowiem i życiem Polaków

Ferie zimowe 2021. Michał Dworczyk: nie możemy ryzykować zdrowiem i życiem Polaków

Michał Dworczyk skomentował działania policji ws. sobotnich protestów. Barbara Nowacka została na nich potraktowana gazem. Szef KPRM uważa, że pewne sytuacje w wielu aspektach nie powinny mieć miejsca. Zauważa, że doszło do złamania przepisów, a zgromadzenie było nielegalne. Dodaje, że w takim przypadku trzeba liczyć się z konsekwencjami, tym bardziej jeśli ktoś nie słucha wezwań funkcjonariuszy.

Strajk Kobiet. Michał Dworczyk: żal mi Barbary Nowackiej

Polityk na antenie TVN24 podkreślał, że policja jest od tego, żeby strzec respektowania prawa niezależnie od poglądów politycznych. Uważa, że w tamtym momencie wykonywała swoje zadania. Wracając do sytuacji z Nowacką, Dworczyk jest przekonany, że działanie funkcjonariusza nie było celowe. - Po ludzku mi przykro, że została potraktowana gazem - podsumowuje wątek.

Szef Kancelarii Premiera odniósł się do unijnego Funduszu Odbudowy. - To są środki, których Polska potrzebuje i mam nadzieję, że zostaną wykorzystane do wzmacniania naszej gospodarki - mówi. Dworczyk zaznacza, że budżet UE został świetnie wynegocjowany i ma nadzieję, że działania krajów, które "chciały wprowadzić pozatraktatowe mechanizmy" nie spowodują weta. Według polityka Unia ma też swoje wady i w interesie Polski jest blokowanie niedobrych pomysłów.

Szczepionka na COVID w styczniu. Co z feriami zimowymi 2021?

Dworczyk przyznał, że zgodnie z deklaracjami producentów szczepionka na COVID powinna trafić do Polski na przełomie grudnia i stycznia. - Jeśli tak się stanie będziemy gotowi do rozpoczęcia programu - tłumaczy. Szef KPRM podkreśla, że mimo to trzeba utrzymywać ograniczenia i reżim sanitarny. Według polityka nie ma dyskusji na temat terminu ferii zimowych 2021. - Nie możemy ryzykować zdrowiem i życiem Polaków - zakończył.