Katowice. Jasna deklaracja arcybiskupa ws. szczepienia na COVID-19

Katowice. Jasna deklaracja arcybiskupa ws. szczepienia na COVID-19

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc udzielił wywiadu diecezjalnej rozgłośni Radio eM. Podczas rozmowy jasno zadeklarował, że podda się szczepieniu na COVID-19, kiedy przyjdzie jego kolej.

- Etyczne wątpliwości co do szczepionki rozwiązują dokumenty Stolicy Apostolskiej, watykańska Kongregacja Nauki Wiary, a także Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych KEP. Szczepienie to sprawa poczucia odpowiedzialności za siebie i za bliźnich. Z tego poczucia odpowiedzialności wynika powinność skorzystania z tej metody walki z pandemią – mówił abp Skworc w wywiadzie.

Katowice. Abp Skworc apeluje o udział w szczepieniu na COVID-19

- Zachęcam do szczepień, i to nie tylko słowem. Kiedy przyjdzie moja kolej, także skorzystam ze szczepionki, z tej formy pomocy, abyśmy jak najszybciej przezwyciężyli to zagrożenie, jakim jest pandemia. Wszyscy tęsknimy za normalnością, dlatego szczepieniom mówimy tak – przekazał abp Wiktor Skworc.

Z najnowszych danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w Polsce zaszczepiło się dotychczas 684 277 osób. Równocześnie odnotowano 361 niepożądanych odczynów. Niestety zutylizowano również 1905 dawek szczepionki na COVID-19.

Obostrzenia. Poluzują je po 31 stycznia? Jarosław Gowin złożył deklarację