KO: były wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński ma zostać ministrem do spraw cyfryzacji

KO: były wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński ma zostać ministrem do spraw cyfryzacji

Janusz Cieszyński wraca do rządu - podali posłowie Koalicji Obywatelskiej. Ma objąć stanowisko w kancelarii premiera. Po rezygnacji z pracy w resorcie zdrowia Cieszyński został wiceprezydentem Chełma. - Nie dziwi nas to dlatego, że pan Cieszyński za dużo wie. PiS wszystkich tych, którzy wiedzą za dużo, chroni i awansuje - powiedział poseł Dariusz Joński.

Janusz Cieszyński będzie odpowiedzialny za cyfryzację w ramach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - podali rano dziennikarze Interii. Przed godziną 11 konferencję w Sejmie zorganizowali posłowie Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński i Michał Szczerba. Posłowie zajmują się sprawą zakupu respiratorów przez Ministerstwo Zdrowia.

Konferencja dotyczyła informacji o objęciu stanowiska w KPRM przez Janusza Cieszyńskiego. Dariusz Joński przekazał, że powrót do rządu Cieszyńskiego ich nie dziwi. - Dlatego, że pan Cieszyński za dużo wie. PiS wszystkich tych, którzy wiedzą za dużo, chroni i awansuje - ocenił. Przypomniał, że Janusz Cieszyński z resortu zdrowia przeszedł na stanowisko wiceprezydenta. - Zamiast przed prokuraturą odpowiadać za to wszystko, co było, będzie ministrem cyfryzacji - dodał.

Michał Szczerba powiedział, że stanowisko to "było szykowane dla byłego wiceministra".

Zapytaliśmy Cieszyńskiego o informacje mediów na temat jego powrotu do rządu. Do momentu publikacji nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Janusz Cieszyński pełnił funkcję wiceministra zdrowia od 2018 roku. Ze stanowiska zrezygnował w sierpniu 2020 roku. Po wybuchu pierwszej fali epidemii odpowiedzialny był między innymi za zakupy dla opieki zdrowia. Wcześniej udało mu się doprowadzić do uruchomienia systemów e-recepta i e-skierowania.

Był członkiem Stałego Komitetu Rady Ministrów i Komitetu Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji. Wcześniej pracował jako doradca premiera Mateusza Morawieckiego w Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Finansów, a w latach 2016-17 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju. Cieszyński jest absolwentem kierunku Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej.

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Paweł Supernak