Kolejni zaginieni grzybiarze w pomorskich lasach

Kolejni zaginieni grzybiarze w pomorskich lasach

Do obu zaginięć grzybiarzy doszło w rejonie Słupska. Tym razem pomoc nadeszła na czas i udało się uniknąć tragedii.

Grzyby, zdj. ilustracyjne
Grzyby, zdj. ilustracyjne Źródło: WP
d3cc0uh

Mamy pełnię sezonu na grzyby, w związku z czym przybywa grzybiarzy w pomorskich lasach. Niestety dochodzi do kolejnych zaginięć w lesie. Tym razem w Wiklinie i Zielinie w okolicach .

Zaginięcia grzybiarzy w pomorskich lasach

Tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie. Zaginiony 81-latek wybrał się na w okolicy Wiklina w powiecie Słupskim. Z wyprawy nie wrócił do wieczora. Rodzina koło godziny 21 poinformowała o sytuacji służby. W poszukiwaniach uczestniczyli strażacy, policjanci, myśliwi i mieszkańcy. Mężczyznę odnaleziono po godzinie 22. Był w dobrym stanie.

Zaginiony grzybiarz w Zielinie

Do kolejnego zaginięcia doszło w powiecie bytowskim. Tym razem zaginął 46-letni mężczyzna. Udało się go odnaleźć policjantom z Kołczygłów.

Religia w szkołach. Coraz mniejsze zainteresowanie? Dyrektorka szkoły: Widać to wyraźnie

Apel Policji do grzybiarzy

Jak informuje policja, do podobnych zdarzeń dochodzi co roku. W związku, z czym funkcjonariusze apelują, aby pamiętać o kilku ważnych sprawach, zanim wybierzemy się do lasu.

d3cc0uh

Funkcjonariusze zwracają uwagę, żeby osoby starsze i te, które mają problemy z orientacją w terenie, wybierały się do lasu z naładowanym telefonem komórkowym.

Jeśli nie znamy terenu, lepiej nie oddalać się od drogi, czy też innych charakterystycznych miejsc, dzięki którym znajdziemy trasę powrotną.

Powinniśmy również przygotować się jak na dłuższą wycieczkę. Zabrać ze sobą coś ciepłego do picia, coś do jedzenia i ewentualne rzeczy na zmianę.

d3cc0uh

Bądź z nami na bieżąco

d3cc0uh
d3cc0uh