Koronawirus. Nie żyje zakażona zakonnica. Trwają badania w kierunku mutacji indyjskiej

Koronawirus. Nie żyje zakażona zakonnica. Trwają badania w kierunku mutacji indyjskiej

O śmierci zakonnicy poinformował portal misyjne.pl, który powołując się na Katolicką Agencję Informacyjną, dodał, że siostra pochodziła z Węgier.

Kilkanaście zakonnic z przebywa na kwarantannie. Objęto nią również 10 osób bezdomnych, którymi opiekowały się siostry. Nadal trwają badania dotyczące tego, czy zakonnice zaraziły się koronawirusa.

Informacji o śmierci zakonnicy nie potwierdza śląski sanepid. Jak zaznaczył urząd, ta wiadomość pochodzi ze źródeł kościelnych i nie jest ona potwierdzona oficjalnym dokumentem.

Zobacz też: Mobilne punkty szczepień na COVID. "To jest wypaczenie"

Śląsk. Nie żyje zakażona koronawirusem zakonnica

"Owszem, dotarła do mnie taka informacja, natomiast ja opieram się na karcie zgonu. Ta karta zgonu jeszcze nie została przekazana, więc oficjalnie nie mogę tego potwierdzić, dopóki tego dokumentu nie będę miał" - przekazał Polskiej Agencji Prasowej Grzegorz Hudzik, który jest dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach

Dodał on, że kluczowa dla niego jest karta zgony, która wystawiana jest przez lekarza. Dyrektor przekazał, że jeśli jej nie otrzyma, oficjalnie nie potwierdzi tych informacji.

W katowickim zgromadzeniu odnotowano 17 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a także 10 przypadków osób, którymi opiekowały się siostry zakonne.

Nadal ustalane jest, czy zakażenia dotyczą indyjskiej mutacji koronwirusa. Badania wprowadzi Państwowy Zakład Higieny.

Przypomnimy, że w piątek Wojciech Andrusiewicz przekazał, że jeśli Ministerstwo Zdrowia otrzyma wyniki dotyczące możliwej mutacji indyjskiej, od razu poinformuje o tym opinię publiczną.

Pod kątem tej mutacji badane są także próbki pobrane od zakonnic z Warszawy - z tego samego zgromadzenia, co siostry z Katowic. W oby tych miejscach na izolacji przebywa kilkanaście osób.