Koronawirus. "Ryzyko zarażenia w zależności od lokalizacji". Rząd pokazuje grafikę

Koronawirus. "Ryzyko zarażenia w zależności od lokalizacji". Rząd pokazuje grafikę

Ryzyko zarażenia koronawirusem w zależności od lokalizacji opracowano na podstawie danych z artykułu w magazynie naukowym "Nature". Służby prasowe KPRM zaznaczyły to na grafice, ale część internautów wskazuje, że dane nie zostały opatrzone komentarzem, ani wyjaśnieniami.

Na pierwszym miejscu umieszczono restauracje z obsługą kelnerską, a tuż za nimi centra fitness oraz kawiarnie i bary. Dalej znalazły się hotele, restauracje z zamówieniami realizowanymi przy barze, miejsca kultu religijnego czyli kościoły, gabinety lekarskie, sklepy spożywcze albo supermarkety oraz sklepy z produktami używanymi.

Następne są sklepy zoologiczne, z artykułami sportowymi i "inne".

Zobacz też: Szczepionka jedynym sposobem na COVID-19? "Zawsze był problem z lekami przeciwwirusowymi"

Na kolejnym miejscu w zestawieniu z grafiki CIR znalazły się sklepy z zabawkami, narzędziami, częściami samochodowymi oraz domy towarowe i stacje paliw. Listę zamykają apteki, sklepy codzienne i salony samochodowe.

Koronawirus. "Ryzyko zarażenia w zależności od lokalizacji". Rząd pokazuje grafikę

CIR opublikowało grafikę z zestawieniem w momencie, gdy coraz większa grupa przedsiębiorców domaga się poluzowania obostrzeń. W obliczu bankructwa część firm - przede wszystkim z branży gastronomicznej - zdecydowało się wznowić działalność wbrew decyzjom ogłoszonym przez władze.

Jak zauważa TVN24, dane z magazynu "Nature" pochodzą z badań z 10 miastach USA przeprowadzonych kilka miesięcy temu.

Z zapowiedzi szefa KPRM Michała Dworczyka wynika, że - W drugiej połowie tygodnia na pewno będziemy informowali państwa, zgodnie zresztą z wcześniejszymi zapowiedziami premiera i ministra zdrowia o decyzjach dotyczących wszystkich uregulowań związanych z pandemią - zaznaczył szef KPRM podczas wtorkowej konferencji. Wcześniej RMF FM podał, że prawdopodobne jest otwarcie hoteli od 14 lutego.

Z kolei w środę o godz.14 prezydent Andrzej Duda i wicepremier, minister rozwoju Jarosław Gowin spotkają się z szefami dziewięciu największych organizacji pracodawców skupionych wokół Rady Przedsiębiorczości - poinformowała Kancelaria Prezydenta.