Koronawirus w Polsce. Wzrost zachorowań na COVID-19 - dane podał wiceminister zdrowia

Koronawirus w Polsce. Wzrost zachorowań na COVID-19 - dane podał wiceminister zdrowia

Nowych zakażeń koronawirusem codziennie bardzo przybywa. Środowe dane to 767 przypadków i 21 zgonów - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Dzisiejszy wynik, jeśli chodzi o nowe zakażenia, powinien być dla nas już nie żółtym światłem ostrzegawczym, ale czerwonym - ocenił.

Resort zdrowia informował we wtorek, że hospitalizowanych jest 782 chorych na COVID-19. Tydzień wcześniej, 7 września, w szpitalach przebywało 570 chorych z COVID-19, a dwa tygodnie temu, 31 sierpnia – 465 osób.

Koronawirus w Polsce. Dziś 767 nowych zakażeń

- Praktycznie wszystkie osoby, które trafiają z COVID-19 do szpitali, a niestety z dnia na dzień ich przybywa, to osoby, które się nie zaszczepiły. Ta czwarta fala to fala osób niezaszczepionych – powiedział w środę w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- Dzisiejszy wynik, jeśli chodzi o nowe zakażenia, powinien być dla nas już nie żółtym światłem ostrzegawczym, ale czerwonym. Nowych przypadków codziennie bardzo przybywa. Dzisiejszy wynik to jest 767 nowych przypadków. (…) Co także jest bardzo niepokojące, mamy 21 osób, które zmarły – podał.

- To czerwona lampka, która pokazuje, jeszcze warto się zaszczepić – podkreślił.

Źródło zdjęcia głównego: Leszek Szymański/PAP