Koronawirus w Portugalii. Rząd zapowiada restrykcje na Nowy Rok

Koronawirus w Portugalii. Rząd zapowiada restrykcje na Nowy Rok

Portugalii poinformował, że w ciągu tygodnia odnotowano systematyczny wzrost liczby dziennych zachorowań z 2,4 tys. do ponad 6 tys. Ministerstwo przekazało, że do sobotniego popołudnia w całej Portugalii potwierdzono łącznie 318,6 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. leczy się obecnie ponad 3,2 tys. zainfekowanych pacjentów.

Cały czas w tym kraju utrzymuje się wysoka dobowa liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa, powyżej 70 przypadków. Od piątku zmarło kolejnych 73 pacjentów chorych na . Łącznie służby medyczne potwierdziły, że od początku wybuchu pandemii zmarło już 4876 osób.

Podczas sobotniej konferencji prasowej w Lizbonie premier Antonio Costa zapowiedział, że planuje wprowadzić nowe restrykcje epidemiczne wraz z nadeściem i chce zakazać organizacji imprez masowych.

Premier Portugalii wyjaśnił, że w nocy 31 grudnia wprowadzony zostanie zakaz wychodzenia z domów i przemieszczania się pomiędzy powiatami, z wyjątkiem nagłych sytuacji dotyczących konieczności udania się do szpitala.

Zapowiedziano też, że nie zostaną wprowadzone żadne ograniczenia w podróżowaniu w okresie świąt Bożego Narodzenia. w noc wigilijną rozpocznie się dopiero o 2:00, czyli trzy godziny później niż teraz.

W piątek wieczorem parlament Portugalii przedłużył obowiązywanie stanu wyjątkowego w kraju do 7 stycznia. W dalszym ciągu przewiduje on m.in. nocną godzinę policyjną, weekendowy lockdown, a także ograniczenia w przemieszczaniu się pomiędzy powiatami.