Legenda Bayernu Monachium chce stałych pensji dla piłkarzy. I sporych ograniczeń

Legenda Bayernu Monachium chce stałych pensji dla piłkarzy. I sporych ograniczeń

Mistrz Europy z 1980 roku i dwukrotny wicemistrz świata znany jest z dość radykalnych propozycji dotyczących regulacji kwestii współczesnego futbolu. W wypowiedzi dla niemieckiego pisma "Welt am Sonntag" zaproponował wprowadzenie finansowego fair play w czołowych klubach Europy, ale w wersji 3.0. jest to wersja jeszcze radykalniejsza niż obecnie.

Jego zdaniem, to jedyny ratunek dla współczesnej piłki nożnej i jej finansów. Ma pomóc w zatrzymaniu obłędnego zadłużania się klubów. Rummenigge postuluje wprowadzenie twardych zasad, których lekceważenie miałoby radykalne konsekwencje. Jak tłumaczy, to dla dobra wszystkich. W przeciwnym razie klubom grozi poważna zapaść finansowa.

Ograniczenia miałyby się sprowadzać np. w ustaleniu stałych i nienaruszalnych pensji piłkarzy oraz ujednolicenia zasad przeprowadzania transferów. Natomiast odrzucił propozycję obłożenia zawodników podatkiem od luksusu. Karl-Heinz Rummenigge uważa jednak, że pandemia wykazała wszystkim, jak fatalnie funkcjonuje ekonomicznie wiele klubów i na jak kruchych podstawach stoją. Trzeba to szybko zmienić.