Mocny wpis Roberta Biedronia. Na grafice Jarosław Kaczyński

Mocny wpis Roberta Biedronia. Na grafice Jarosław Kaczyński

Robert Biedroń, europoseł i lider Wiosny, zamieścił w mediach społecznościowych grafikę, na której widnieje wizerunek prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Robert Biedroń zamieścił wpis. Na grafice Jarosław Kaczyński

"Przemoc to nie miłość. Szkoda, że niektórzy tego nie rozumieją..." - napisał w komentarzu do grafiki Robert Biedroń.

Na grafice złożonej z dwóch rysunków, zamieszczonej przez Biedronia, widać, jak Jarosław Kaczyński torturuje kobietę przez zanurzanie jej głowy w wannie wypełnionej wodą. Na ramieniu kobiety widać opaskę w barwach polskiej flagi narodowej.

Strajk Kobiet. Piotr Zgorzelski: te protesty są na rękę Jarosławowi Kaczyńskiemu

Na drugiej części rysunku Jarosław Kaczyński grozi kobiecie palcem i mówi: "kocham cię! Nie rozumiesz?".

Grafika to dzieło autora fanpage'a na Facebooku "Czasem rysuję", gdzie co jakiś czas pojawiają się rysunki krytykujące rządy Prawa i Sprawiedliwości.

Nie tylko Robert Biedroń. Kaczyński na paradzie w Niemczech

Grafika z Jarosławem Kaczyńskim, którą na Twitterze opublikował Robert Biedroń, oznaczona jest hasztagami #strajkkobiet i #piekłokobiet i odnosi się do sytuacji w Polsce wywołanej wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws. tzw. aborcji ze względu na wady płodu.

Figura przedstawiająca Jarosława Kaczyńskiego siedzi tam okrakiem na kobiecie ubranej w ubrania koloru polskich barw narodowych. Prezes PiS krzyżem wbija w nią kołek. Kobieta miała personifikować prawo aborcyjne w Polsce.

Strajk Kobiet. Protesty w obronie prawa aborcyjnego

Strajk Kobiet od 22 października 2020 roku, gdy Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie ws. aborcji ze względu na wady płodu, przetacza się ulicami polskich miast. Tysiące Polek i Polaków domagają się zachowania tzw. kompromisu aborcyjnego.