Najpierw okradł myjnię, potem przeżegnał się pod kościołem. "Chyba chciał wyrazić żal"

Najpierw okradł myjnię, potem przeżegnał się pod kościołem. "Chyba chciał wyrazić żal"

Dwóch mężczyzn okradło myjnię samochodową we Włodzieninie na Opolszczyźnie. Kamera monitoringu zarejestrowała, jak po "skoku" jeden z rabusiów, przechodząc obok krzyża pod kościołem, uklęknął i przeżegnał się.

Do włamania doszło w nocy 31 stycznia, jednak dopiero teraz właściciel myjni zdecydował się opublikować nagrania kamer monitoringu. Bardzo dokładnie nagrały one sposób działania sprawców.

- To taka polska wersja gangu Olsena. Dużo szkody, mało zysku. Na początku ukradli kasetkę z monetami z odkurzacza. Było tam około tysiąca złotych. Potem próbowali się dostać do zamka na jednym ze stanowisk, a także do kontenera, gdzie również uszkodzili zamek i zawiasy drzwi. Ani nie mieli odpowiedniego sprzętu, ani umiejętności. Łącznie straty wyceniłem na pięć i pół tysiąca złotych - mówi Zenon Herbut, właściciel myjni.

Pobożny złodziej

Jak dodaje pan Zenon, jeden ze złodziei chciał chyba później wyrazić "czynny żal". Kiedy mężczyźni opuścili myjnię z łupem, udali się w kierunku schodów prowadzących do miejscowego kościoła. Po drodze, mijając figurę ukrzyżowanego Jezusa, jeden z rabusiów uklęknął i przeżegnał się.

- Oni się chwilę pokręcili gdzieś po wiosce i niedługo później wrócili na myjnię, aby - prawdopodobnie w ich mniemaniu - pozbyć się dowodów. Po "robocie" poodcinali kamery monitoringu. System na szczęście został dobrze wykonany i wszystko nagrał - przyznaje właściciel.

Złodziej przeżegnał się pod kościołemZEN - POL SC A.Z Herbut

Policja szuka sprawców

Sprawcy po niemal miesiącu nadal nie zostali namierzeni. Dochodzenie prowadzi komisariat policji w Kietrzu.

- Policjanci zebrali ślady, zabezpieczyli monitoring. Szukamy sprawców. Zwracamy się z prośbą o kontakt do wszystkich, którzy widzieli to zdarzenie, albo mają o nim jakiekolwiek informacje - mówi Łukasz Golinowski, oficer prasowy policji w Głubczycach.

Źródło zdjęcia głównego: ZEN - POL SC A.Z Herbut