Następca Sławoja Leszka Głodzia ostrym przeciwnikiem LGBT

Następca Sławoja Leszka Głodzia ostrym przeciwnikiem LGBT

Tadeusz Wojda znany jest ze swojego ostrego sprzeciwu wobec działań środowisk LGBT.

"Marsz, chociaż zakłada przeciwdziałanie domniemanej dyskryminacji wspomnianych środowisk, w rzeczywistości sprzyja dyskryminacji innych – tych, których sumienie jest wyczulone na dobro społeczne, chrześcijańskie i obyczajowe, a także jest miejscem obrażania i robienia parodii z treści, które są dla wierzących najwyższą wartością" – pisał w lipcu 2019 roku Tadeusz Wojda, arcybiskup metropolita białostocki przed planowaną paradą równości w Białymstoku. .

Z kolei w sierpniu 2020 zgodził się na zbieranie przed kościołami podpisów pod projektem ustawy "Stop LGBT”, której promocją zajmowała się Kaja Godek - przypomina portal politycznapolska.info.

, przeciwko któremu toczy się dochodzenie w sprawie tuszowania pedofilii. W sierpniu 2020 r. osiągnął wiek emerytalny i przeszedł na emeryturę. Od sierpnia archidiecezją zarządzał biskup elbląski Jacek Jezierski jako administrator sede vacante. Nowy metropolita gdański od 2017 roku pełnił arcybiskupa białostockiego.

"Z radością przyjąłem dzisiejszy Komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce z informacją, iż Ojciec Święty Franciszek mianował Waszą Ekscelencję Arcybiskupem Metropolitą Gdańskim. W imieniu Konferencji Episkopatu Polski chciałbym złożyć jak najserdeczniejsze gratulacje i życzenia, zapewniając o modlitwie i wsparciu Kościoła, który jest w Polsce" - napisał przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki.

Jarosław Kaczyński ostro o opozycji. Reakcja Włodzimierza Czarzastego