"Nie wiem, skąd tego rodzaju spekulacje, że Jarosław Kaczyński ma dostać szału"

"Nie wiem, skąd tego rodzaju spekulacje, że Jarosław Kaczyński ma dostać szału"

Nic mi nie wiadomo na temat zmian w rządzie - powiedział w "Kropce nad i" europoseł PiS Adam Bielan. Odniósł się do konsekwencji, jakie mógłby ponieść wicepremier Jarosław Gowin po tym, jak kierowane przez niego Porozumienie zagłosowało wbrew klubowej dyscyplinie podczas wtorkowego wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich. Na pytanie, czy Jarosław Kaczyński usunie Gowina z rządu, Bielan odparł, że prezes PiS "nie jest raczej znany z takich emocjonalnych zachowań".

Posłowie wybrali we wtorek na Rzecznika Praw Obywatelskich senator niezależną Lidię Staroń, zgłoszoną przez PiS. Drugim kandydatem był profesor Uniwersytetu Warszawskiego, doktor habilitowany Marcin Wiącek, popierany przede wszystkim przez większość opozycji. Za Wiąckiem opowiedziało się dziewięciu posłów Porozumienia, które jest koalicjantem PiS. Nie zastosowali się tym samym do dyscypliny w klubie. By Staroń mogła objąć stanowisko, jej wybór musi zatwierdzić Senat.

"Nie wiem, skąd tego rodzaju spekulacje, że Jarosław Kaczyński ma dostać szału"

Europoseł PiS Adam Bielan komentował w "Kropce nad i" w TVN24 sejmowe głosowanie, w którym dziewięcioro polityków Porozumienia, w tym sam wicepremier Jarosław Gowin, poparło Marcina Wiącka. Bielan został poproszony o ocenę, czy jego zdaniem Gowina mogą spotkać z tego tytułu konsekwencje, nawet wyrzucenie z rządu przez prezesa PiS, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

- Nie wiem, skąd tego rodzaju spekulacje, że Jarosław Kaczyński ma dostać szału i w jakichś skrajnych emocjach podejmować decyzje - powiedział europoseł. Zaznaczył, że prezes PiS i wicepremier "nie jest raczej znany z takich emocjonalnych zachowań".

- Nic mi nie wiadomo na temat zmian w rządze - oświadczył Bielan. Jak mówił, "to są przede wszystkim decyzje prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego". - Oczywiście po konsultacjach z zapleczem parlamentarnym - dodał gość TVN24.

Źródło zdjęcia głównego: TVN24