Niedziele handlowe maj 2021. Sklepy otwarte 9 maja? To niedziela handlowa?

Niedziele handlowe maj 2021. Sklepy otwarte 9 maja? To niedziela handlowa?

Na maj nie przewidziano żadnej niedzieli handlowej. Oznacza to, że w najbliższych tygodniach w ostatni dzień tygodnia otwarte będą jedynie nieliczne sklepy. Zgodnie z harmonogramem najbliższa niedziela handlowa będzie miała miejsce dopiero w czerwcu.

Niedziele handlowe 2021 – kalendarz:

Kwietniowa niedziela handlowa była inna niż te, które znamy chociażby z początku 2020 roku. Z powodu pandemii koronawirusa zamknięta była większość lokali w galeriach handlowych. Klientów nie obsługiwały również duże sklepy meblowe i budowlane, a lokale gastronomiczne oferowały posiłki jedynie na wynos lub w dostawie.

Czy kolejna niedziela handlowa będzie inna? Wiele na to wskazuje. W związku ze stale malejącą liczbą nowych przypadków koronawirusa i rosnącą liczbą osób zaszczepionych . Od 8 maja działalność wznowiły hotele, a już tydzień później (15 maja) pierwsi klienci będą mogli zjeść posiłek w ogródkach gastronomicznych. Na początku maja otwarto również galerie handlowe.

Niedziele handlowe maj 2021. Sklepy otwarte 9 maja

To, że najbliższa niedziela handlowa będzie miała miejsce dopiero w czerwcu, nie oznacza, że dziś nie uda nam się zrobić zakupów. Zgodnie z obowiązującym prawem, istnieje lista placówek, które mogą działać w każdą niedzielę. Właśnie dlatego sklepy otwarte 9 maja to m.in.:

Za nieprzestrzeganie przepisów przewidziane są surowe kary. Inspektor może nałożyć na placówkę karę w wysokości 1-5 tys. zł. Sprawa może trafić również do sądu, a tam grzywna wyniesie nawet 100 tys. zł.

Niepokojący sondaż. Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński zmartwiony