Nikodem Skotarczak - kim był "Nikoś"? Żony, dzieci, gangsterka i śmierć

Nikodem Skotarczak - kim był "Nikoś"? Żony, dzieci, gangsterka i śmierć

Nikodem Skotarczak urodził się w 1954 roku w Gdańsku i tam spędzał młodzieńczy czas. Choć był ogrodnikiem z wykształcenia, to nigdy nie wykorzystał wyuczonej wiedzy w praktyce. Zamiast tego, postanowił być ochroniarzem w gangsterskim klubie "Lucynka". To miejsce jak magnes przyciągało osoby z kryminalną przeszłością i teraźniejszością. Nie inaczej stało się z "Nikosiem".

Druga połowa lat 70. XX wieku to moment, w którym "Nikoś" prowadzi już własną grupę przestępczą. Staje się też znanym przemytnikiem zagranicznych samochodów - głównie z Austrii i Niemiec. Z czasem przeprowadza się nawet na stałe do Hamburga, ale ostatecznie wraca do Polski.

Kobiety go uwielbiały, mężczyźni mu zazdrościli. Z wyglądu nikt by nie powiedział, że tak uśmiechnięty i niepozorny mężczyzna, jest królem złodziei i dyryguje innym przestępcom. Wobec kobiet zawsze był szarmancki, dlatego miał miano dżentelmena.Nikodem "Nikoś" Skotarczak był też zapalonym fanem sportu. Wielokrotnie sponsorował Lechię Gdańsk. Nawet otrzymał list z podziękowaniami za zasponsorowanie sprzętu i butów dla piłkarzy. W sezonie 1982/1983 otrzymał podziękowania z rąk prezydenta miasta, jako "Zasłużony dla Gdańska".