Odmrażanie gospodarki. Mateusz Morawiecki podał wstępny termin

Odmrażanie gospodarki. Mateusz Morawiecki podał wstępny termin

Szef rządu odpowiadając na pytania dziennikarzy w trakcie konferencji prasowej w Lubinie stwierdził, że wzrost tempa szczepień może stać się przyczyną ważnych dla wielu branż kroków. - Może to w najbliższych tygodniach doprowadzić do tego, że wreszcie na przełomie maja i czerwca będzie można znaczną część gospodarki odmrażać - mówił Mateusz Morawiecki.

Polityk zaznaczał jednak, że losy gospodarki zależą w dużej mierze od Polaków i ich udziału w Narodowym Programie Szczepień. - Gen sceptycyzmu czy zwątpienie w sens narodowego programu szczepień powodują, że szeroki powrót do normalności będzie trwał dłużej - mówił premier.

Również w poniedziałek w Legnicy, otworzyć system rejestracji na szczepienia dla wszystkich dorosłych Polaków. Obywatele powyżej 18. roku życia mają wówczas otrzymać e-skierowania uprawniające ich do przyjęcia szczepionki. Decyzja ta ma sprawić, że wszyscy chętni na szczepienie będą mogli przyjąć preparat ochronny do końca sierpnia.

Lekarz uderzył w rząd. "Maksymowicz, Grzesiowski, Fijałek"

- Mamy rosnącą nadzieję, że dzięki takim punktom szczepień, szczepień powszechnych, takich jak ten tutaj w Legnicy, będziemy mogli już wkrótce nie tylko przejść do kontrofensywy, ale spowodować, że pandemia naprawdę będzie coraz mniej dokuczliwa. A spadająca liczba nowych zakażeń będzie dawała nam możliwość odmrażania gospodarki - mówił Mateusz Morawiecki.