PKO BP jest usatysfakcjonowany z liczby wniosków frankowiczów o ugody

PKO BP jest usatysfakcjonowany z liczby wniosków frankowiczów o ugody

PKO Bank Polski jest zadowolony z liczby wniosków o ugody, jakie otrzymuje od posiadaczy kredytów frankowych, poinformował wiceprezes Piotr Mazur. Jednocześnie liczy się z tym, że wzrost stóp procentowych może zmniejszać skłonność klientów do ugód.

„Jesteśmy zadowoleni z poziomu składanych wniosków. Codziennie kilkudziesięciu klientów decyduje się złożyć wniosek. Oczywiście, wzrost stóp procentowych może zmniejszać tę skłonność klientów, natomiast chciałbym też przypomnieć, że 50% klientów, którzy decydowali się na zmianę kredytu na złotówkowy, zamieniło to na stałą stopę” – powiedział Mazur podczas wideokonferencji.

Dodał, że jest to poziom zgodny z oczekiwaniami banku.

Dotychczas PKO BP otrzymał ponad 23 tys. wniosków o ugody, przy czym 78% spośród zakończonych postępowań przyniosło efekt pozytywny. Od złożenia wniosku do podpisania aneksu mija średnio 47 dni, podał bank w prezentacji wynikowej.

Na początku października 2021 r. PKO BP rozpoczął realizację programu ugód dla kredytobiorców frankowych, który zakłada konwersję waluty kredytu na złotowy. Z ugody mogą skorzystać klienci, którzy spełniają określone kryteria m.in.: zaciągnęli kredyt na własne cele mieszkaniowe.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 418,09 mld zł na koniec 2021 r.

Źródło: ISBnews