PKO Ekstraklasa. Media: Maciej Skorża nowym trenerem Śląska Wrocław

PKO Ekstraklasa. Media: Maciej Skorża nowym trenerem Śląska Wrocław

Koniec wielotygodniowych spekulacji na temat zmiany pierwszego szkoleniowca w Śląsku Wrocław. Vitezslava Laviczkę zastąpi na trenerskim stanowisku Maciej Skorża, który wraca do polskiej Ekstraklasy po trzyipółletniej przerwie.

O roszadzie, która dokonać ma się lada dzień, poinformował wrocławski oddział "Gazety Wyborczej". Zdaniem dziennikarzy, wszystkie warunki kontraktu Skorży zostały już ustalone. Oficjalnego komunikatu póki co nie należy się jednak spodziewać.   "Wszystko ukrywane jest w tajemnicy i oficjalnie na razie nikt nie potwierdzi, że taka decyzja już zapadła" - czytam na łamach "GW".

O dymisji Laviczki dyskutowano publicznie przez wiele tygodni. Wszystko wskazuje na to, że los Czecha jest przesądzony. Mecz z Wisłą Płock w najbliższej kolejce ligowej będzie najprawdopodobniej jego ostatnim występem w roli trenera Śląska. 

W tym roku wrocławianie spisują się wyjątkowo mizernie. Z siedmiu potyczek wygrali tylko jedną, trzy razy zremisowali i tyle trzykrotnie zostali pokonani. Zajmują siódma lokatę ze stratą 16 punktów do liderującej Legii Warszawa. 

Skorża od ubiegłego roku pozostaje bez pracy. Wcześniej przez dwa lata prowadził młodzieżową reprezentację Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Cel, jaki przed nim postawiono - awans do igrzysk olimpijskich w Tokio - nie został zrealizowany.Do rodzimej Ekstraklasy wraca po trzyipółletniej przerwie. Ostatnim polskim klubem, który prowadził, była Pogoń Szczecin. Rozstał się z nią w październiku 2017 roku.    
UKi