Pogrzeb księcia Filipa. Już wcześniej dokładnie go zaplanował

Pogrzeb księcia Filipa. Już wcześniej dokładnie go zaplanował

Choć duża część życzeń księcia została przez królową skreślona z powodu obostrzeń przeciwepidemicznych, w oświadczeniu pałacu Buckingham napisano, że w miarę możliwości zostały one uwzględnione.

O godz. 14.40 trumna zostanie przeniesiona z zamku na land rovera (było to jedno z życzeń księcia). Za samochodem iść będzie dziewięć osób.O 15.00 rozpocznie się nabożeństwo, które równać się będzie minucie ciszy w całym kraju.

Książę zdecydował również o odznaczeniach, które prezentowane będą w kaplicy podczas pogrzebu – Filip zdecydował się podkreślić swoje korzenie poprzez prezentację orderów duńskiego i greckiego.

Raptem 30 osób z grona 800 żałobników weźmie udział w uroczystościach na zamku w Windsorze - poinformował Pałac Buckingham. Swoista selekcja ma związek z obostrzeniami pandemicznymi.

Z udziału w pogrzebie zrezygnował m.in. premier Boris Johnson, który wolał zwolnić miejsce dla kogoś z rodziny. Nie będzie również żony księcia Harry’ego Meghan, której - z powodu zaawansowanej ciąży - długą podróż odradzili lekarze.

Przypomnijmy, że Książę Filip kilka tygodni temu wyszedł ze szpitala, gdzie przebywał przez cztery tygodnie. Był to najdłuższy pobyt Filipa w placówce medycznej w całym jego życiu. Książę przeszedł w szpitalu operację związaną z "dawną dolegliwością", leczył tam również infekcję.

Książę Harry sam na pogrzebie księcia Filipa. Nie będzie szedł obok brata, księcia Williama