Policja: ona zaprosiła mężczyznę do mieszkania, a jej wspólnik wyciągnął z jego portfela kartę płatniczą

Policja: ona zaprosiła mężczyznę do mieszkania, a jej wspólnik wyciągnął z jego portfela kartę płatniczą

Mokotowscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzież karty płatniczej oraz użycie jej do włamań na konto pokrzywdzonego. Ona miała zaprosić go do mieszkania, a on - wyciągnąć z portfela kartę płatniczą i dokonać kilku płatności bezdotykowych w pobliskim sklepie.

Jak informuje rzecznik mokotowskiej komendy Robert Koniuszy, kilka dni przed zatrzymaniem podejrzanego, na policję zgłosił się pokrzywdzony. Zawiadomił funkcjonariuszy o kradzieży jego karty płatniczej i dokonaniu przy jej użyciu dziesięciu płatności na około 500 złotych. - Mężczyzna powiedział, że na początku lipca spotkał się z kobietą poznaną za pośrednictwem jednego z portali randkowych. Podczas spotkania miał przy sobie portfel, w którym między innymi znajdowała się jego karta płatnicza. Po wizycie u kobiety stwierdził, że plastik zniknął, tak samo, jak pieniądze z jego konta. Mężczyzna ujawnił dziesięć transakcji wykonanych jego kartą w sklepie znajdującym się w pobliżu miejsca spotkania - relacjonuje Koniuszy.

Jak ustaliliśmy, chodzi o portal erotyczny, na którym zamieszczane sa ogłoszenia z usługami seksualnymi.

Policjanci skojarzyli tę sytuację z podobną, która miała miejsce kilka miesięcy wcześniej na terenie dzielnicy. - Operacyjni połączyli fakty i wywnioskowali, że kobietą, która mogła się spotkać z pokrzywdzonym, była zatrzymywana w lutym tego roku 36-latka. Była ona podejrzana o przestępstwo o takim samym charakterze, co obecne. W trakcie zatrzymania towarzyszył jej 35-latek, również wyprowadzony przez policjantów w kajdankach z mieszkania pod tym samym adresem - mówi Koniuszy.

Funkcjonariusze pojechali do sklepu, w którym dokonywane były transakcje skradzioną kartą. - Jak się okazało, wykonywał je nie kto inny, jak właśnie znany im 35-latek - podaje rzecznik mokotowskiej komendy.

"Tłumaczył, że ona o niczym nie wiedziała"

Był to dla policjantów wystarczający dowód, żeby ponownie zatrzymać parę, a następnie osadzić w policyjnym areszcie. - Następnego dnia po zatrzymaniu mężczyzna chciał się wcielić w rolę dżentelmena i z determinacją twierdził, że to on jest autorem pomysłu na kradzież karty płatniczej znajomemu kobiety. Tłumaczył, że ona o niczym nie wiedziała i w żadnym calu nie brała udziału w przestępstwie - podaje Koniuszy.

Ze wstępnych ustaleń policja wynika jednak, że wyglądało to nieco inaczej: - 36-latka za pośrednictwem portalu internetowego zaprosiła do mieszkania mężczyznę. Kiedy kobieta flirtowała w pokoju ze swoim gościem, jej wspólnik wyciągnął z jego portfela kartę płatniczą i dokonał kilku płatności bezdotykowych w pobliskim sklepie, po czym wyrzucił plastik.

Ostatecznie mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży i włamania się na konto bankowe, za co sąd może go skazać nawet na 10 lat więzienia. Kobieta została zaś przesłuchana w charakterze świadka i zwolniona.

Źródło zdjęcia głównego: KRP II