Policjanci bez nagród? Już szykują "odwet"

Policjanci bez nagród? Już szykują "odwet"

Policjanci, którzy uczestniczyli w proteście ws. podwyżek, obawiają się pominięcia przy rocznych nagrodach. W razie takiej sytuacji mundurowi będą składać skargi w Najwyższej Izbie Kontroli.

Policjanci bez nagród? Już szykują "odwet"
Policjanci bez nagród? Już szykują "odwet" Źródło: Materiały WP, fot: Adobe
d4cmhdy

Policjanci, którzy uczestniczyli w Wielkim Proteście Mundurowych, obawiają się, że mogą zostać pominięci przy podziale wysokich nagród na koniec roki, więc szykują działania odwetowe - informuje RMF FM.

O wypłatę nagrody obawiają się mundurowi, którzy podczas protestu byli w trakcie trwania protestu na zwolnieniach lub urlopach, w tym na żądanie. To właśnie oni zapowiadają skargi do NIK.

Jak wyjaśnia stacja, w pismach mają znaleźć się wnioski o wszczęcie doraźnej kontroli podziału środków na nagrody roczne i sprawdzenie, czy był on przeprowadzony zgodnie z przepisami.

d4cmhdy

Zobacz też: Zima coraz bliżej? Prognoza pogody na weekend

RMF FM podkreśla, że skargi do instytucji kierowanej przez Mariana Banasia, to jedyna metoda, jaką mogą wykorzystać policjanci. Mundurowi nie mają bowiem możliwości odwoływać się do Państwowej Inspekcji Pracy czy prokuratury w przypadku łamania praw pracowniczych.

Z ustaleń rozgłośni wynika, że policjanci nie wykluczają nowych protestów. Twierdzą również, że przełożeni nie mają możliwości skontrolowania powodu zgłoszonych absencji.

d4cmhdy

Pracownicy cywilni policji bez podwyżek

d4cmhdy

Bądź z nami na bieżąco

d4cmhdy
d4cmhdy