Polski film znów jest hitem w Top 10 Netfliksa

Polski film znów jest hitem w Top 10 Netfliksa

Tradycyjnie publikujemy najnowszy ranking Top 10 przygotowany przez platformę streamingową Netflix. .

Kolejne notowania Top 10, czyli zestawy dziesięciu najpopularniejszych filmów i seriali na Netfliksie, są publikowane w każdy wtorek. Opierają się na łącznej liczbie godzin danego tytułu obejrzanych przez użytkowników na całym świecie. Nowa metodologia zastępuje poprzedni model pomiaru oglądalności, który sumował liczbę kont, z których oglądano wybrany film czy serial przez co najmniej dwie minuty w ciągu pierwszych 28 dni od premiery na platformie .

Serwis co tydzień publikuje po cztery zestawienia: listy dziesięciu najlepszych filmów i seriali - po dwie osobno dla produkcji w języku angielskim i nieanglojęzycznych. Netflix pokazuje również lokalne zestawienia Top 10 dla ponad 90 krajów, w tym Polski. Platforma zapowiedziała, że każdy sezon serialu będzie mierzony osobno, co oznacza, że ​​na cotygodniowej liście Top 10 może pojawić się więcej niż jeden sezon popularnej serii Netfliksa.

Film Macieja Kawulskiego na szczycie

W ostatnim tygodniu (10-16 stycznia) hitem wśród wszystkich widzów Netfliksa okazał się film "Bez wahania", najnowsza produkcja platformy, oparta na powieści Nory Roberts. Thriller o Grace Miller, autorce kryminałów, która ma świetne wyczucie motywów zbrodni. Gdy jej siostra zostaje zamordowana, postanawia wykorzystać swoją wiedzę w praktyce. Film debiutuje w zestawieniu od razu na miejscu pierwszym. Użytkownicy Netfliksa na całym świecie spędzili łącznie ponad 45 mln godzin, oglądając "Bez wahania" w ostatnim tygodniu.