Rekordowy debiut "Euforii" HBO

Rekordowy debiut "Euforii" HBO

"" wyrasta na jeden z największych hitów stacji HBO. Na drugi sezon fani musieli czekać od sierpnia 2019 roku, co z pewnością dodatkowo podsyciło apetyt na nowe odcinki serii z wyróżnioną za swoją kreację w poprzednim sezonie nagrodą Emmy)w roli głównej.

Serial opowiadający o trudnym wchodzeniu w dorosłość współczesnych amerykańskich nastolatków wraz z powrotem nowego sezonu bije rekordy popularności. Jak poinformował serwis Variety, pierwszy odcinek drugiej odsłony serii na HBO i HBO Max (różne urządzenia), obejrzało łącznie 2,4 mln widzów.

Premiera "Euforii" zaliczyła w internecie najlepsze otwarcie od czasu uruchomienia platformy streamingowej HBO Max w maju 2020 roku. Oglądalność  serialu  w internecie wzrosła ponad dziewięciokrotnie w porównaniu z premierą sezonu pierwszego, a w w porównaniu z finałem sezonu pierwszego - prawie czterokrotnie.

Premiera drugiego sezonu miała prawie 10 razy wyższą oglądalność  niż oba specjalne odcinki "Euforii", które zostały wyemitowane zeszłej zimy (6 grudnia 2020 roku i 24 stycznia 2021 roku).

Pierwsza odsłona drugiego sezonu "Euforii" była hitem w mediach społecznościowych - o żadnym innym odcinku serialu ze stajni HBO nie dyskutowano równie mocno od czasów finału "Gry o tron" w maju 2019r. 

O czym jest "Euforia" HBO

W drugim sezonie "Euforii"