Reuters: Estonia postawi zaporę na granicy z Rosją. Wezwała rezerwistów

Reuters: Estonia postawi zaporę na granicy z Rosją. Wezwała rezerwistów

Estonia chce stworzyć zaporę na granicy z Rosją, Będzie miała 40 kilometrów długości - donosi agencja Reutera. Ma to być element nagłych ćwiczeń wojskowych, które zapowiedział rząd w Tallinie, wzywając do nich rezerwistów.

Rząd Estonii wezwał 1700 żołnierzy rezerwy na niezapowiadane wcześniej ćwiczenia - pisze Reuters, dodając, że ich elementem będzie tworzenie zapory z drutu kolczastego wzdłuż 40 kilometrowej granicy z Rosją.

"Podczas ćwiczeń przetestujemy gotowość bojową wojsk rezerwy oraz łańcuch dowodzenia obrony narodowej" - poinformowały tymczasem w mediach społecznościowych Estońskie Siły Zbrojne. Ministerstwo obrony Estonii dodało, że celem mobilizacji żołnierzy rezerwy jest również wsparcie stacjonujących na wschodniej granicy kraju policjantów.

Litwa buduje pierwsze odcinki stalowego muru na granicy z Białorusią

Litwa buduje pierwsze odcinki stalowego muru na granicy z BiałorusiąReuters

Do ćwiczeń wojskowych dochodzi w momencie intensyfikacji kryzysu migracyjnego na wschodnich granicach Unii Europejskiej i NATO. UE oskarżyła Białoruś o ściąganie z Bliskiego Wschodu i Afryki migrantów i używanie ich do wywierania presji na granice Polski, Litwy i Łotwy.

W poniedziałek szef unijnej dyplomacji Josep Borrell poinformował o planie rozszerzenia sankcji na osoby i podmioty na Białorusi, które zaangażowane są w transport migrantów.

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock