SMS-y z fałszywą informacją o dacie szczepienia. CERT Polska ostrzega

SMS-y z fałszywą informacją o dacie szczepienia. CERT Polska ostrzega

CERT Polska ostrzega przed SMS-ami z informacją o wyznaczeniu daty kolejnego szczepienia. Oszuści zachęcają do kliknięcia w link, co może im umożliwić dostęp między innymi do bankowości elektronicznej czy serwisów społecznościowych.

Zespół CERT Polska we wpisie na Facebooku ostrzega: Otrzymaliście informację o wyznaczeniu daty kolejnego szczepienia, ale dostępnej tylko z poziomu aplikacji? Uważajcie! To może być wiadomość od przestępców!

SMS z fałszywą informacją

Jak informuje CERT Polska nowa kampania oszustów wymierzona jest w użytkowników telefonów z systemem Android. Jej celem jest infekcja złośliwym oprogramowaniem z rodziny Alien.

"Oszuści rozsyłają wiadomości SMS, których nadawcą jest M0BYWATEL. W treści znajduje się link do fałszywej strony sklepu Play Store, na której można pobrać rzekomą aplikację mObywatel. Po instalacji złośliwa aplikacja uzyskuje możliwość wykradania danych logowania m.in. do serwisów bankowych, serwisów społecznościowych czy serwisów związanych z kryptowalutami" - czytamy.

"Przed podobnymi schematami oszustwa przestrzegaliśmy już kilkukrotnie. Niestety, przestępcy są cały czas aktywni" - dodaje CERT Polska.

Oszuści wysyłają SMS-y z informacją o dacie szczepieniaCERT Polska

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock