Szczepienia na COVID. Dobre wiadomości dla nastolatków

Szczepienia na COVID. Dobre wiadomości dla nastolatków

Od dłuższego czasu pojawiały się głosy, kiedy osoby poniżej 18. roku życia będą mogły podobnie jak ich starsi koledzy zapisać się na szczepionkę przeciwko COVID-19. Szczegóły ujawnił minister zdrowia.

- Mamy w tej chwili dopuszczenie do szczepienia osób powyżej 16. roku życia, ale na razie rejestrujemy starsze roczniki, bo realizujemy tempo programu. Możliwość rejestracji młodszym rocznikom, czyli osobom 16-18. roku życia może zostać uruchomiona w perspektywie tygodnia, rozważamy taką możliwość - ujawnił w TVN24 Adam Niedzielski.

Rzecznik TSUE bezlitosny dla "ustawy kagańcowej". Reakcja wiceministra Pawła Jabłońskiego

Szczepienia nastolatków. "Jest szansa na zaszczepienie młodszych dzieci w wakacje"

Sprawę szczepień dla grupy wiekowej 16-18. roku życia komentował także dr Grzegorz Cessak. - W wersji optymistycznej nastolatkowie w tej grupie wiekowej będą szczepieni przeciwko COVID-19 w czerwcu - ocenił w rozmowie z PAP prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Lekarz dodał, że jest szansa na zaszczepienie młodszych dzieci w wakacje. - Myślę, że jest taka możliwość, jeżeli system szczepień osób dorosłych zostanie wypełniony, to myślę, że zasadnym jest szczepienie dzieci (...), bo jedna piąta osób, które chorują to są dzieci - mówił Cessak.