Trzaskowski: nie zamierzam mówić, że jest fantastycznie w Platformie Obywatelskiej

Trzaskowski: nie zamierzam mówić, że jest fantastycznie w Platformie Obywatelskiej

Jestem zdecydowanie przekonany o tym, że to, czym się dzisiaj musimy zająć to przed wszystkim patrzenie w przyszłość - powiedział w "Faktach po Faktach" prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Dodał, że wtorkowe spotkanie polityków PO "dowodzi, że wszyscy dzisiaj przede wszystkim zajmują się tym, jak iść do przodu".

W ostatnim czasie Platforma Obywatelska mierzy się z kryzysem na scenie politycznej i w ramach partii. Jedną z jego ostatnich odsłon jest odejście z szeregów PO europosłanki Róży Thun. We wtorek o sytuacji w ugrupowaniu dyskutowano na około sześciogodzinnym spotkaniu parlamentarzystów PO.

"Nie zamierzam mówić, że wszystko jest fantastycznie"

O sytuacji w Platformie Obywatelskiej mówił w środę w "Faktach po Faktach" w TVN24 prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski.

- Jestem zdecydowanie przekonany o tym, że to, czym się dzisiaj musimy zająć to przed wszystkim patrzenie w przyszłość - ocenił. Jego zdaniem "wczorajsza, bardzo szczera dyskusja na klubie Platformy Obywatelskiej dowodzi, że wszyscy dzisiaj przede wszystkim zajmują się tym, jak iść do przodu".

- Na pewno nie zamierzam mówić, że wszystko jest fantastycznie - powiedział Trzaskowski.

- Dzisiaj jest to nasza wspólna odpowiedzialność, żeby z jednej strony wzmacniać Platformę Obywatelską - bo Platforma jest bardzo potrzebna na polskiej scenie politycznej, wzmacniać Koalicję Obywatelską - ponieważ to jest ta formuła, która pozwala nam się rozszerzać, i przede wszystkim, to, co ja staram się robić, przyciągać nowe środowiska do zaangażowania społecznego - wyliczał. Jego zdaniem "bez tego opozycja nie będzie mogła wygra wyborów".

"Wychodzimy z tego spotkania bardzo wzmocnieni"TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24