Uciekł, kiedy świadkowie ratowali życie jego kolegów. Od roku szukają 34-letniego kierowcy

Uciekł, kiedy świadkowie ratowali życie jego kolegów. Od roku szukają 34-letniego kierowcy

Auto na amerykańskich tablicach rejestracyjnych swój "rajd" po łódzkich ulicach skończyło na drzewie. Z miejsca wypadku, w którym zginęło dwóch pasażerów, uciekł kierowca, 34-letni dziś Wiktor Kuźniak. Od zeszłego roku jest ścigany listem gończym.

Do wypadku doszło 23 lutego ubiegłego roku. Ciemne auto, w którym jechało czterech młodych mężczyzn, zostało nagrane przez miejski monitoring. Kamery - jak przekazuje prokuratura - zarejestrowały też moment tragedii - kiedy pędzący ulicą samochód wpada w poślizg, zjeżdża z drogi na chodnik i uderza w drzewo. Na miejscu zginął 30-letni pasażer. Drugą ofiarą wypadku był 26-latek, o życie którego przez kilkadziesiąt minut bezskutecznie walczyli ratownicy medyczni. Trzeci pasażer w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala.

Samodzielnie z miejsca zdarzenia oddalił się 34-letni dziś kierowca, Wiktor Kuźniak (prokuratura zgodziła się na publikację jego danych oraz wizerunku). 

- Mężczyzna w momencie wypadku nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Podejrzewamy, że był on pod wpływem substancji psychoaktywnych - przekazuje Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury okręgowej.

Kierowca jest ścigany listem gończymPolicja w Łodzi

Ślady krwi

Do wraku, z którego wyrzucony został w momencie zderzenia jeden z pasażerów, podbiegli świadkowie. Z zamieszania - jeszcze zanim na miejscu pojawiły się służby - skorzystał kierowca. Wszystko wskazuje na to, że Wiktor Kuźniak był ranny, o czym mają świadczyć ślady krwi w jego domu. W tym miejscu jednak ślad za 34-latkiem się urywa. 

- Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura dla Łodzi Widzewa. Przedstawiła ona zaocznie 34-latkowi zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia bez udzielenia pomocy poszkodowanym - przekazuje prokurator Kopania.

Sąd zgodził się na tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Zaraz potem opublikowany został list gończy za 34-latkiem, któremu grozi do 12 lat więzienia. 

Poszukiwany Wiktor KuźniakProkuratura Rejonowa dla Łodzi Widzewa

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu ściganego 34-latka, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub z VIII Komisariatem Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi ul. Wólczańska 250 tel. 47 841 24 49 lub całodobowo 47 841 24 00 bądź telefonem alarmowym 112.

Historię wypadku przypomnieli reporterzy "Expressu Ilustrowanego".

Do zdarzenia doszło 23 lutego 2020 roku

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Łodzi