Weronika Rosati cytuje ikonę feminizmu

Weronika Rosati cytuje ikonę feminizmu

Weronika Rosati jest podziwiana przez miliony fanów za swoją urodę i talent aktorski. Jednak aktorka doświadczyła również ciemnej strony życia. Teraz wykorzystuje Instagram, by przypominać o wsparciu jakiego mogą sobie udzielać wzajemnie kobiety.

 Jej uroda i zdolności aktorskie były wielokrotnie doceniane, a Weronikę Rosati w ciągu ostatnich niemal dwóch dekad ciągle możemy oglądać zarówno na dużym ekranie jak i w serialach.

Niestety życie prywatne gwiazdy nie układało się najlepiej. Jej liczne związki i rozstania, bardzo często trudne, były szeroko komentowane przez prasę. Po rozstaniu z Robertem Śmigielskim gwiazda zwierzyła się, że była ofiarą przemocy domowej. Musiała się wtedy zmierzyć nie tylko z trudnymi doświadczeniami na sali sądowej, ale także z falą hejtu.

Osobiste doświadczenia sprawiły, że Weronika Rosati jest wrażliwa na sprawy kobiet i aktorka zaczęła aktywnie działać w tym kierunku. Wzięła udział w kampanii organizowanej przez Centrum Praw Kobiet, a skierowanej przeciwko mowie nienawiści w internecie. Założyła też fundację "Siła kobiety" mającą pomagać ofiarom przemocy domowej. Jej aktywność została dostrzeżona, Weronika Rosati została za nią nagrodzona tytułem Kobieta Roku Glamour, jest też zapraszana na liczne wykłady i prelekcje.

Również na swoim instagramowym profilu Weronika Rosati korzysta z okazji, by podkreślić, że sprawy kobiet są bliskie je sercu.

Ostatni zamieściła swoje fotografie w delikatnym maturalnym makijażu z widocznymi piegami i opatrzyła je cytatem słynnej feministki i dziennikarki Glorii Steinem. "Sztuka życia nie polega na kontrolowaniu tego, co nam się przydarza ale na umiejętności posługiwania się tym" głosi przesłanie, którym zapragnęła podzielić się aktorka. Gwiazda opatrzyła wpis hasztagami, które dodatkowo podkreśliły, że prawa kobiet i wzajemne wsparcie jakiego kobiety sobie udzielają są bardzo ważne.

IG

Czytaj też:

Jeszcze więcej gorących plotek:

***