Wielki pożar na Podhalu się rozprzestrzenił, ogień objął kolejne budynki. 400 strażaków w akcji

Wielki pożar na Podhalu się rozprzestrzenił, ogień objął kolejne budynki. 400 strażaków w akcji

We wsi Nowa Biała w Małopolsce wybuchł w sobotę pożar, który objął 21 budynków mieszkalnych i 20 budynków gospodarczych - poinformował na antenie TVN24 starszy kapitan Bogusław Szydło z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Na miejscu pracuje około 400 strażaków. Cztery osoby trafiły do szpitala.

Zgłoszenie o pożarze w miejscowości Nowa Biała w powiecie nowotarskim strażacy otrzymali o godzinie 18.22. Starszy kapitan Bogusław Szydło z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie przekazał około godziny 21 na antenie TVN24, że ogień zajął "21 budynków mieszkalnych i 20 budynków gospodarczych".

Wcześniej informowano o 15 budynkach mieszkalnych i sześciu gospodarczych. Pożar szybko się jednak rozprzestrzeniał, ponieważ zabudowa wsi Nowa Biała jest zwarta i zgrupowana. Dodatkowo część zabudowy jest drewniana. Cztery osoby trafiły do szpitala.

Pożar w Nowej Białejpodhaleregion.pl

Z ogniem walczy - jak przekazał Szydło - 99 zastępów PSP i OSP z kilku powiatów. Łącznie to około 400 strażaków. - Pożar nie został jeszcze opanowany. Sytuacja jest rozwojowa - przekazał Bogusław Szydło z małopolskiej straży pożarnej.

Źródło zdjęcia głównego: podhaleregion.pl