Zaatakowali Kapitol, policja publikuje ich zdjęcia

Zaatakowali Kapitol, policja publikuje ich zdjęcia

Policja opublikowała zdjęcia osób, które chce przesłuchać w związku z atakiem na budynek Kongresu w Waszyngtonie, a FBI prosi o wszelkie informacje, które mogłyby pomóc w identyfikacji uczestników środowych wydarzeń.

Wśród uczestników środowego ataku na Kongres, których zdjęcia zostały opublikowane przez policję, jest m.in. kilku znanych aktywistów powiązanych ze środowiskami skrajnie prawicowymi oraz z grupami rozpowszechniającymi teorie spiskowe.

Policja publikuje w internecie zdjęcia osób, które chcą przesłuchać w związku ze środowym atakiem na Kongres[2021 Cable News Network All Rights Reserved]

Służby poszukują też osób, które w pobliżu siedziby Kongresu zostawiły ładunki wybuchowe.

Media: szef policji Kapitolu złoży rezygnację 16 stycznia

- poinformowały w czwartek agencje AP i Reuters, powołując się na źródła.

Szef policji ochraniającej Kapitol oświadczył, że policja przygotowana była na pokojową demonstrację zwolenników prezydenta Donalda Trumpa i nie spodziewała się brutalnego ataku. Dodał, że w czasie swojej 30-letniej służby policyjnej nie doświadczył niczego tak wstrząsającego.

Podczas zamieszek na Kapitolu funkcjonariusze sił federalnych, odpowiedzialni za ochronę Kongresu, pozwolili zwolennikom urzędującego szefa państwa przypuścić szturm na Kapitol, przez co parlamentarzyści musieli uciekać. Przedstawiciele straży Kapitolu anonimowo przyznają, że było ich zbyt mało, by odeprzeć tłum, narzekają także na brak koordynacji działań.

Nie żyje ranny policjant z Kapitolu

W starciach rannych zostało blisko 50 funkcjonariuszy, jeden z nich zmarł w czwartek szpitalu. To oficer Brian Sicknick, który został ranny podczas starć.

Starcia protestujących z policją w Waszyngtonie. Funkcjonariusze użyli gazu wobec tłumuReuters

Policjant dołączył do służby w Kapitolu w 2008 roku. Stołeczni funkcjonariusze wydziału zabójstw wraz ze służbami Kapitolu i ich federalnymi odpowiednikami wszczynają śledztwo w sprawie jego śmierci.

Źródło zdjęcia głównego: [2021 Cable News Network All Rights Reserved]