Zjechał na przeciwległy pas, zderzył się czołowo z innym autem. 25-latek nie żyje

Zjechał na przeciwległy pas, zderzył się czołowo z innym autem. 25-latek nie żyje

W miejscowości Bargłów Dworny (Podlaskie) doszło do śmiertelnego wypadku. Zginął 25-letni kierowca audi, który zderzył się z jadącym z naprzeciwka mercedesem. Policja, pod nadzorem prokuratury, wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Do tej tragedii doszło w środę (24 listopada) przed godziną 13.30 na drodze krajowej numer 61 w miejscowości Bargłów Dworny w powiecie augustowskim.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący w stronę Augustowa 25-letni kierowca audi zjechał z nieznanych przyczyn na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w jadącego z naprzeciwka mercedesa – mówi sierżant Agata Iwanowicz z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie.

Nie żyje 25-latek. Kierowcy i pasażerowi mercedesa nic się nie stało

Auta zderzyły się czołowoKPP Augustów

W wyniku zdarzenia zginął 25-letni kierowca audi.

- 44-letni kierowca mercedesa i jego pasażer nie odnieśli obrażeń. Kierowca mercedesa był trzeźwy – zaznacza policjantka.

Jak relacjonuje starszy aspirant Andrzej Kaczan z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie, w chwili przyjazdu strażaków dwie osoby podróżujące mercedesem były już poza pojazdem. Auto udało im się opuścić o własnych siłach.

- Kierujący drugim pojazdem był w nim zakleszczony. Po wykonaniu dostępu i wydobyciu go z samochodu lekarz stwierdził jego zgon – informuje.

Droga była przez kilka godzin zablokowana

Ze strony straży pożarnej w akcji udział brały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Augustowie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej Bargłów Kościelny - łącznie 11 ratowników.

Droga była przez kilka godzin zablokowana. Pojazdy ciężarowe kierowane były na Białystok i Ełk, natomiast osobowe - na objazd drogami lokalnymi. Utrudnienia zakończyły się po godzinie 17.

Strażacy wydobyli z auta kierowcą. Lekarz stwierdził zgonKP PSP w Augustowie

Do wypadku doszło w miejscowości Bargłów Dworny w powiecie augustowskim

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP w Augustowie