Zmiany w rządzie PiS. Piotr Mueller o terminie

Zmiany w rządzie PiS. Piotr Mueller o terminie

Zmiany w rządzie obozu Prawa i Sprawiedliwości coraz bliżej. Piotr Mueller, rzecznik prasowy gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego, powiedział, że "przedstawienie ich prezydentowi to kwestia przyszłego tygodnia".

Zmiany w rządzie PiS. Rzecznik rządu o terminie
Zmiany w rządzie PiS. Rzecznik rządu o terminie Źródło: East News, fot: Piotr Molecki
d4flkyh

Rzecznik rządu o zmiany w rządzie i wejście do niego nowych koalicjantów Zjednoczonej Prawicy, w tym ugrupowania Adama Bielana - Republikanów, był pytany w piątek rano na antenie Polskiego Radia.

- Jeśli będą, to będą to zmiany kosmetyczne, mówimy o kilku osobach - odpowiedział Piotr Mueller. Zastrzegał, że nie może uprzedzać decyzji premiera Morawieckiego.

Rzecznik dodał, że szef rządu najpierw przedstawi plan korekt w gronie najbliższych współpracowników prezydentowi Andrzejowi Dudzie. - Jest to kwestia przyszłego tygodnia - wyjaśniał Mueller.

d4flkyh

Zobacz też: Przemysław Czarnek odpowiada prof. Łętowskiej. Padły mocne słowa

Konieczność zmian w rządzie Zjednoczonej Prawicy to efekt opuszczenia obozu władzy przez Porozumienie Jarosława Gowina.

W ramach zmienionej formuły do rządu Zjednoczonej Prawicy może dołączyć m.in. Partia Republikańska, założona przez europosła Adama Bielana - zauważa PAP i dodaje, że drugą siłą jest (funkcjonującą jako zespół parlamentarny) formacja "OdNowa RP" wiceszefa MON Marcina Ociepy.

d4flkyh

Najdroższy rząd w historii? Posłowie lgną do ministerstw

To może być jeden z najdroższych rządów w historii RP, choć - patrząc na liczbę sekretarzy i podsekretarzy stanu - wciąż nie największy.

Źródło: Polskie Radio, PAP

d4flkyh

Bądź z nami na bieżąco

d4flkyh
d4flkyh